Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » 28 липня: сторінками історії хрещення Київської Русі

28 липня: сторінками історії хрещення Київської Русі

28 липня: сторінками історії хрещення Київської Русі

Хрещення Київської Русі відзначають у день Святого Володимира, одного із засновників і покровителів нашої державності, який започаткував християнську цивілізацію на рідних землях, за що отримав ім’я князя-Святителя.

У 867 році першими з князів Київської Русі хрестилися Аскольд та Дір. Через 100 років хрещення прийняла княгиня Ольга, яка мріяла, аби її син Святослав став християнином. Проте цього не сталося.

Натомість мрії своєї бабусі, рівноапостольної княгині Ольги, втілив у життя князь Володимир, встановивши християнську віру на Київській Русі.

У 988 році він одружився з царівною Анною, яка запропонувала йому прийняти Святе Хрещення. На той час князь Володимир втратив зір, а після завершення обряду він раптово почав бачити та остаточно увірував у Господа.

Першими хрестилися 12 синів Володимира та бояри. Тоді князь повелів киянам прийти на приток Дніпра, річку Почайну, де священики провели перше загальне Таїнство Святого Хрещення.

Після хрещення князь Володимир став благочестивим християнином та відійшов від язичництва. Він опікувався бідними, повелів приходити до нього на княжий двір по допомогу всім бажаючим. Народ дуже любив князя Володимира та називав його “Красним Сонечком”.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.