15 квітня 2026 року в селі Плужне відбулася подія, сповнена скорботи, вдячності та глибокої шани. Тут урочисто відкрили Алею Пам’яті на честь загиблих і померлих Захисників-земляків, які стали на оборону незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Плужненська громада втратила 45 своїх синів — мужніх Воїнів, які без вагань стали на захист рідної землі. Кожен із них назавжди залишиться символом відваги, честі та самопожертви.
Вшанувати пам’ять Героїв прийшли їхні рідні та близькі, друзі, представники влади, громадських організацій, працівники установ, духовенство, школярі та жителі громади.

Під звуки Державного Гімну України присутні схилили голови у хвилині мовчання, віддаючи шану Воїнам, які поклали життя за свободу та майбутнє держави.
До громади звернувся очільник Плужненської громади Віталій Мартинюк. У своїй промові він наголосив, що Алея Пам’яті — це не просто стенди зі світлинами, а особливий простір вдячності, болю та великої гордості. Саме тут увічнено імена найкращих синів України, які віддали найдорожче — власне життя заради миру і спокою майбутніх поколінь.
Він підкреслив, що завдяки подвигу українських Захисників ми маємо можливість жити, зустрічати нові ранки та будувати завтрашній день. Також закликав берегти пам’ять про Героїв, чиї імена назавжди вписані в історію громади.
Після офіційної частини представники духовенства відслужили заупокійну панахиду та освятили Алею Пам’яті.
Особливо зворушливим став момент покладання квітів. Тиша, сльози рідних і біль втрати нагадали всім присутнім, якою дорогою ціною виборюється свобода України.

Алея Пам’яті у Плужному — це місце сили духу, незламності та вічної вдячності тим, хто став до лав Небесного війська.
Світла пам’ять Героям України. Їхні імена не зітре час, а подвиг житиме в серцях поколінь.





