Середа, 17 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Відзавтра в Україні заборонено окремий вилов щуки: деталі

Відзавтра в Україні заборонено окремий вилов щуки: деталі

Відзавтра в Україні заборонено окремий вилов щуки: деталі

Уже з лютого в Україні на період нересту, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, буде заборонено вилов щуки. В які терміни діятимуть обмеження та як каратимуть порушників?

Джерело: Держагенство меліорації та рибного господарства України

Прісноводних хижаків, щуку, не можна буде ловити у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту риб з 15 лютого по 31 березня. Це передбачають нові Правила любительського і спортивного рибальства.

Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів. З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.

Незаконний вилов каратимуть від адміністративної до кримінальної відповідальності. Також слід буде відшкодувати нанесені рибному господарству збитки.

Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

Рибалкам нагадують і про заборону вилову риби на зимувальних ямах. Ці обмеження діятимуть до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.