Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Заборона на вилов щуки: в Україні вперше рибалкам доведеться зробити перерву

Заборона на вилов щуки: в Україні вперше рибалкам доведеться зробити перерву

Заборона на вилов щуки: в Україні вперше рибалкам доведеться зробити перерву

З 15 лютого 2023 року, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування щуки на період нересту. Вона діятиме до 31 березня.

Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів, – зазначають у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.

З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності.

Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову, – додають у Агентстві.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.