Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Агропромисловий парк у Шепетівській громаді: за чиї кошти будують та які перші кроки реалізації

Агропромисловий парк у Шепетівській громаді: за чиї кошти будують та які перші кроки реалізації

Агропромисловий парк у Шепетівській громаді: за чиї кошти будують та які перші кроки реалізації

У Шепетівській територіальній громаді представники влади працюють над реалізацією проєкту з створення спеціального індустріального парку. Оскільки в регіоні є великі перспективи розвитку переробки сільськогосподарської сировини, то проєкт орієнтований саме на створення агропромислового парку.

Зокрема, даний проєкт здобув перемогу на конкурсі проєктів регіонального розвитку, який проводився минулого року Мінрегіоном, та матиме фінансування з державного бюджету.

Аби ознайомитися з першими напрацюваннями та обговорити деталі реалізації проєкту, напередодні до Шепетівської міської ради завітали перший заступник голови Хмельницької ОДА Cергій Тюрін та заступник голови ОДА Володимир Білик.

Проєкт створення агропромислового парку розрахований на три роки і його загальна вартість має скласти 21 млн грн, які повністю мають надійти з державного бюджету. Розмістити парк планується на земельній ділянці площею близько 15 га, де колись розташовувалися поля фільтрації цукрового заводу, – повідомив Віталій Бузиль, Шепетівський міський голова.

Відповідно до концепції, на території парку має бути корпус сушіння фруктів, м’ясопереробне підприємство, комбінат рибної гастрономії, холодильник для фруктів, овочів, плодовоягідної продукції, цех товарної обробки та розфасовки плодовоягідної продукції, підприємство післязбиральної обробки лікарських трав, логістичне автотранспортне підприємство.

Надалі можливе коригування проєктної документації – все залежатиме від потенційних інвесторів, яких зможемо  залучити до участі в проєкті. Загалом ділянка буде розділена на окремі сектори для підприємств з під’їзними шляхами, навколо неї також планується збудувати об’їзну дорогу. Окрім того, буде забезпечене газо -, електро- та водопостачання, водовідведення, – додав міський голова.

Наразі вже відбувся тендер, проєктанти почали працювати з енергопостачальними кампаніями та готуються до отримання технічних умов. Відповідно до плану-графіку реалізації, проєкт з експертизою має бути готовий у червні наступного року. Після цього планується провести наступний тендер – уже на підрядні роботи.

– Наразі відбулися попередні перемовини з окремими представниками бізнесу, які висловили зацікавленість у можливості розміщення виробничих потужностей на території агропромислового парку, – зауважив Віталій Бузиль.

Під час зустрічі перший заступник голови Хмельницької ОДА Cергій Тюрін відзначив, що агропромисловий парк може стати гарним стимулом для розвитку економіки на Шепетівщині. Важливо при реалізації концепції парку врахувати зацікавленість місцевих інвесторів в певних видах діяльності, аби парк максимально відповідав їх планам та потребам. Завдяки цьому, а також тим стимулам, які будуть надаватися державою, підприємці у довгостроковій перспективі зможуть отримати майданчик для виробництва своєї продукції.

Реалізація таких проєктів, як Шепетівський агропромисловий парк, буде значним поштовхом для економічного розвитку не лише громади, а й області в цілому, а тому облдержадміністрація на чолі з головою ОДА Сергій Гамалій готова надавати всебічне сприяння та методичну і практичну допомогу у вирішенні можливих проблемних питань,- додав Володимир Білик.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.