Понеділок, 17 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Андрій Нечипорук: як повернутися до активного життя після «ковідного удару»

Андрій Нечипорук: як повернутися до активного життя після «ковідного удару»

Андрій Нечипорук: як повернутися до активного життя після «ковідного удару»

Багатьом людям повернутись до звичайного життя після перенесеного COVID-19 доволі складно, хоча більшість хворіє в досить легкій формі. Водночас, навіть у тих, хто легко або безсимптомно переніс коронавірусну хворобу, може спостерігатись так званий «постковідний синдром» або «тривалий ковід». Журналісти інформаційного порталу “Хмельниччина північ” дізнавались в головного лікаря КП «Шепетівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрія Григоровича Нечипорука про те, як повернутися до активного життя після хвороби та «загартувати» своє тіло.

Слабкість, знесилення, тривалий кашель, головний біль, порушення сну, депресія – це ще не повний перелік постковідного синдрому. Його неможливо спрогнозувати заздалегідь, як і перенесення самого коронавірусу. Зокрема навіть у тих, хто легко або безсимптомно перехворів коронавірусною хворобою, може спостерігатись постковідний синдром, – розповідає Андрій Нечипорук.

Згідно з британськими дослідженнями, у кожної п’ятої людини з позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів. Однак, чіткого рецепту швидкого відновлення наразі немає, зважаючи на різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Серед порад, які фахова спільнота дає пацієнтам, що перенесли COVID-19, є дотримання режиму сну, збалансоване харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі, – коментує очільник медзакладу.

Крім того, Андрій Григорович зазначає, що на власному досвіді переконався, наскільки дієвими є активний спосіб життя, здорове харчування, заняття спортом, приймання комплексу вітамінів. Все це сприяє легкому перебігу ковідної хвороби та майже непомітного постковідного синдрому.

Будьте на зв’язку із своїм сімейним лікарем. Не соромтесь поділитися своїми тривогами чи обговорити ті скарги і симптоми, які виникли у вас після захворювання COVID-19. Якщо лікар бачитиме потребу в додаткових обстеженнях чи консультаціях, тоді ви отримаєте дані рекомендації. Дотримуйтесь їх, – наголошує Андрій Нечипорук.

Надважливо проходити профілактичний медичний огляд, який сприятиме виявленню ускладнень хронічних хвороб чи інших відхилень.

Ми хочемо започаткувати новий механізм – доплачувати лікарям за сприяння проходження профілактичного огляду їхніми пацієнтами. Таким чином, лікарі будуть частіше нагадувати та запрошувати своїх пацієнтів до себе, що зменшить відсоток ускладнень різних хвороб та госпіталізації, – коментує Андрій Григорович.

Наразі коронавірусна хвиля стабілізувалася. Порівняно з минулими хвилями, ковід проходить у легшій формі. Про це свідчать дані, що із 1200 хворих, лише 60 перебувають на стаціонарному лікуванні.

Ще раз хочу наголосити, що зменшити ризики потрапити у лікарню та втратити здоров’я, чи навіть життя, внаслідок COVID-19 допомагає виключно вакцина. Станом на 14 лютого, у Шепетівському районі є 1239 хворих. З них вакцинованих – 734. І лише 6 перебувають на стаціонарному лікуванні. Крім того, вони мають супутні хвороби, – коментує головний лікар медзакладу.

Андрій Григорович наголошує на важливості вакцинації і дітей віком від 12 років. Наразі у Шепетівському районі вакцинувалися лише понад 100 підлітків.

Нині у наших медичних закладах є вдосталь вакцини для мешканців нашого регіону. Зокрема для дітей – вакцина «Pfizer», яка є сертифікованою та безпечною. Тож, закликаю усіх дбати про своє здоров’я та вакцинуватися, – зауважує Андрій Нечипорук.

Популярні пости