Середа, 15 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Андрій Нечипорук: краще попередити хворобу, ніж лікувати ускладнення

Андрій Нечипорук: краще попередити хворобу, ніж лікувати ускладнення

Андрій Нечипорук: краще попередити хворобу, ніж лікувати ускладнення

Нові напрями роботи у Шепетівському ПМСД реалізують уже з червня. Міжнародний досвід разом із 45 колегами з України головний лікар переймав у Туреччині.

– Це було стажування у рамках освітньої програми для лікарів, організованої Асоціацією французько-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) за сприяння Світової федерації українських лікарських товариств, – каже Андрій Нечипорук.

Упродовж півтора тижня, із 7 по 16 травня, він стажувався у клініках первинної та вторинної ланки Туреччини (в Анкарі та Стамбулі). Програма стажування включала 5 освітніх модулів:

  • система охорони здоров’я за кордоном;
  • організація охорони здоров’я Франції та Туреччини;
  • система вищої медичної освіти;
  • діяльність закладу охорони здоров’я;
  • практикум зі спеціалізації з організації первинної медичної допомоги за кордоном.

Ключовими моментами, на які я звернув особливу увагу, були страхова, превентивна та паліативна медицина, – коментує Андрій Нечипорук. – Ці формати роботи, адаптовані до реалій наших амбулаторії, спільно з командою ми плануємо втілити в себе.

Шепетівська первинна ланка медицини серед 15-ти кращих в Україні |  Хмельниччина північ

У лікарні планують ввести формат приватного медичного страхування, адже аналог Турецького державного потрібно регулювати в законодавчій площині.

Здоров’я громадян страхують на державному рівні: 10-12% за страховий поліс людини сплачують роботодавці, – говорить лікар. – Захворівши, людина не думає про те, де і які ліки їй купувати, а зосереджується на своєму здоров’ї та видужуванні. Це хороша практика, а тому, враховуючи ситуацію, ми плануємо укладати угоди з приватними страховими компаніями, де люди зможуть купити собі медичні поліси та бути матеріально захищеними.

Крім того, в планах шепетівських медиків – паліативна допомога: медичний та психологічний супровід важких хвороб на дому. Для цього команда шепетівських медсестер та лікарів, первинної та вторинної ланки вже пройшла навчання у Хмельницькому. Медики готові надавати супровід пацієнтам із формами онко, хворобами Альцгеймера та Паркінсона тощо.

Ми робимо це для того, аби підтримати та полегшити стан пацієнтів, – говорить Андрій Нечипорук. – Іншим вектором роботи, котрий наша команда планує запозичити за кордоном, є превентивне лікування. Наша ідея в тому, що краще передбачити хворобу, ніж лікувати її наслідки.

Для цього адміністрація закладу преміюватиме медиків, котрі провели більшу кількість профілактичних оглядів. Так званий “індикатор якості медичних послуг” введуть уже з червня.

Торкнуться зміни й інфраструктури: в планах впровадити у рекреаційно-паркових зонах Шепетівки “теренкур”. Стежку здоров’я, використовуватимуть, як метод профілактичного лікування. Це – лікувальне ходіння, під наглядом лікаря, що має на меті профілактику та реабілітацію хворих.

Зараз, додає Андрій Нечипорук, стосовно цього ведуться перемовини.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.