Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Анонімно, цілодобово, безкоштовно: в Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків

Анонімно, цілодобово, безкоштовно: в Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків

Анонімно, цілодобово, безкоштовно: в Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків

Учора, 19 листопада, у Міжнародний день чоловіків, в Україні розпочав роботу онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків. Він безкоштовний та працює цілодобово. Фахові психологи/ні спілкуватимуться з тими, хто звертається у текстовому форматі, анонімність звернень зберігається.

Проєкт запустили UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення». Звернутися до психолога чоловіки можуть через чат в TelegramViber або на сайті Лінії підтримки.

Психологічна підтримка у форматі онлайн-спілкування покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки. Кожен чоловік може звернутися за консультацією в чат один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин. 

Писати можна щодо будь-якого питання, яке спричиняє стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо. 

Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків, яке ми провели влітку 2022 року, 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків, – зазначила Альона Зубченко, програмна менеджерка UNFPA. 

Минулого року, у жовтні UNFPA стартував безкоштовну анонімну та цілодобову лінію психологічної підтримки для чоловіків за номером: 2345. За понад рік роботи лінії психологи/ні прийняли вже понад 9200 дзвінків.

Аби чоловіки мали більше можливостей для звернення за підтримкою, команда проєкту створила онлайн-чат у доповнення до гарячої лінії. 

Спеціалісти/-ки Лінії неодноразово чули від клієнтів, які телефонують нам, про бажання звернутись за допомогою письмово. Тож, розуміючи це, ми розширюємо канали комунікації. Тепер звернутись та отримати психологічну підтримку можна через онлайн-чат Лінії психологічної підтримки для чоловіків, який буде доступний у зручному для чоловіків месенджері: Viber, Telegram або на сайті Лінії, – каже Уляна Мирошниченко, координаторка Лінії психологічної підтримки для чоловіків.

Довідка:

Роботу гарячої лінії та онлайн-чату забезпечують UNFPA у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення» у межах проєкту «EMBRACE: Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству» за фінансової підтримки уряду Великої Британії. 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.