Вівторок, 3 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Антибіотики “для профілактики” не призначають: славутська лікарка Тамара Скред про особливості діагнотики найменших

Антибіотики “для профілактики” не призначають: славутська лікарка Тамара Скред про особливості діагнотики найменших

Антибіотики “для профілактики” не призначають: славутська лікарка Тамара Скред про особливості діагнотики найменших

Батьки запитують – пояснює лікар: нову рубрику на порталі “Хмельниччина Північ” ми стартуємо за запитом наших читачів та читачок. У серії матеріалів публікуватимемо відповіді фахових доказових медиків-педіатрів з півночі Хмельниччини на найпопулярніші запитання, що цікавлять батьків малечі. Якщо у вас є запитання до лікаря, адресуйте їх нам на електронку або у соцмережах.

Антибіотики. Донедавна – один із улюблених методів самолікування та, відверто, деякі лікарі теж любили їх призначати при перших ознаках ГРВІ у дитини. “Яке обстеження має пройти дитина, аби лікар призначив їй антибіотики” – одне із найпопулярніших запитань, що надходило нам до редакції. Тож, запитуємо про це у Тамари Скред – знаної у Славуті лікарки.

Тамара Іванівна Скред – завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицина №2 Славутського ЦПМСД, лікарка вищої категорії. Закінчила Вінницький медичний інститут та має стаж у професії – 32 роки, лікарка вищої категорії.

Антибіотики для дітей чи дорослих мають вживатися суто за призначенням лікаря, наголошує пані Тамара.

– Хорошим кроком є електронний рецепт і неможливість придбати антибіотик без лікарського припису, – каже Тамара Скред.

Лікарка пояснює, самопризначення антибіотику шкодить організму і може погіршити процес лікування та загальний стан людини.

Антибіотики не збивають температуру, їх не вживають для профілактики. Для припису такого припарату має бути серйозна причина. Тож, тільки за призначенням! – наголошує медикиня.

Як лікар визначає чи потрібно призначити дитині антибіотик

Пані Тамара пояснює, не завжди є необхідність у призначенні антибіотику, навіть, якщо у дитини – висока температура. Передусім, медики зважають на стан маляти.

Звертаємо увагу на патології та перебіг хвороби, якщо у дитини лихоманка тримається 2-3 дні, але її стан – у нормі, педіатр може лікувати симптоматично. Якщо жар тримається понад 4 дні і ситуація погіршується, призначає лікування.

Але й такий первинний огляд не означає “зеленого світла” для призначення антибіотиків. Їх лікар може прописати лише після комплексного обстеження.

Найчастіше – аналіз крові. Він покаже чи є в організмі дитини бактерії, з якими, власне, має боротися антибіотик.

Також, залежно від показників здоров’я дитини, лікар може направити на аналіз сечі, аби розуміти чи не криється причина у нирках.

Лише маючи на руках повну картину і суттєві причини, медик може призначити вам антибіотик.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.