Четвер, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Багаті матусі: майже 1000 матерів Шепетівської громади – багатодітні

Багаті матусі: майже 1000 матерів Шепетівської громади – багатодітні

Багаті матусі: майже 1000 матерів Шепетівської громади – багатодітні

Щорічно, у другу неділю травня ми в Україні відзначаємо День матері. Цей день, як свято, закріплений на законодавчому рівні від 1999 року. Тоді своїм Указом №489/99 від 10 травня Президент України визначав таку дату відзначення та вшанування матерів.

У кожної мами – свій подвиг, розповідає Алла Гайдай, завідуюча сектором у справах сім’ї та молоді. Це і матері наших героїв та героїнь, які боронять країну чи поклали свої життя за її незалежність. Це – мами, які активно волонтерять, працюють або повністю присвячують себе своїй малечі.

– Святим можна назвати материнство тих жінок, які народили і виховали більше трьох дітей. У 2010 році ми в Шепетівській ТГ започаткували облік таких багатодітних родин. Згідно з ним, зараз у громаді таких “багатих” матусь є майже 1000, – розповідає пані Алла.

Вона додає, що нині 505 мам опікуються 3-ма і більше неповнолітніми дітьми. З них по:

  • 9 дітей виховується однією сім’єю; 
  • 8 – двома;
  • 7 дітей виховуються в п’яти сім’ях;
  • 6 – в семи;
  • 5 дітей виховуються в 28-ми сім’ях;
  • 4-ро дітей – в 68-ми.

– Щастя стати мамою трійні в Шепетівці випадає один раз на 20-25 років!  Підростаючі шепетівчани: одна трійня і 27 пар двійняток чи близнючків, щодня радують своїх матусь дитячим щебетом, милуючи око схожістю та безперечними успіхами, – розповідає Алла Гайдай.

За 2 місяці до початку війни сталася радісна подія для трьох шепетівських берегинь і їхніх близьких. Указом Президента України вони нагороджені почесним званням «Мати-героїня» (його присвоюють матерям, які народили і гідно виховали не менше, ніж до восьмирічного віку, п’ять і більше дітей). Високі державі нагороди отримали: Багнюк Валентина Іванівна (5 дітей), Мельник Оксана Миколаївна (5 дітей), Діхтяр Оксана Василівна (6 дітей). Всього з 2008 року в Шепетівській міській територіальній громаді зазначене звання присвоєне 130-ти багатодітним матерям.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.