Якість і безпечність питної води є одним із факторів здоров’я та санітарного благополуччя, кажуть у Держпродспоживслужбі. В установі пояснили як правильно обрати бутильовану воду та які позиції мають бути вказані на етикетці. Тож, що та де читати – у матеріалі.
– Питна вода, призначена для споживання людиною, повинна бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад, – це затверджено наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400.
Відповідно до цього наказу, показники якості питної води в Україні повинні відповідати Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).
Купуючи бутильовану питну воду, зверніть увагу на етикетку. Там має бути обов’язково зазначена наступна інформація:
- “Вода питна”, її назва, вид (оброблена, необроблена (природна), штучно-мінералізована, штучно-фторована, штучно-йодована, з оптимальним вмістом мінеральних речовин, газована (сильно-, середньо-, слабо-) чи негазована тощо);
- склад (“вода питна” та перелік уведених речовин, зокрема консервантів, макро- та мікроелементів);
- фактичні значення показників фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води згідно з додатком 4 до ДСанПіН 2.2.4-171-10;
- умови зберігання;
- об’єм тари;
- дата виготовлення та дата закінчення строку придатності до споживання;
- найменування, місцезнаходження та телефони виробника;
- місце виготовлення води;
- вид вихідної води, місцезнаходження підземного джерела питного водопостачання та номер і глибина свердловини;
- номер партії виробництва;
- назва нормативного документа, який визначає вимоги щодо якості питної води.
Якщо ж ви купуєте або берете воду в пунктах розливу, зазначена вище інформація повинна бути викладена на інформаційному листі, що має бути розміщений на видному місці.