Вівторок, 23 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Більше ніяких черг: місце реєстрації жителі Шепетівського району зможуть змінити онлайн

Більше ніяких черг: місце реєстрації жителі Шепетівського району зможуть змінити онлайн

Більше ніяких черг: місце реєстрації жителі Шепетівського району зможуть змінити онлайн

Скоро територіальні громади нашої країни, завдяки законопроєкту, вестимуть реєстри виключно в електронному форматі. Всі дані можна буде швидко перевірити в єдиній інформаційній системі, під яку спеціально розроблено модуль на базі ДМС.

Цей законопроєкт змінює філософію реєстрації місця проживання. Вона буде декларативною — людина просто у застосунку або на порталі “Дія” зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, та отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. Для того, щоб держава розуміла, де людина зареєстрована, існують електронні реєстри, а не ксерокопії. У 21 столітті люди можуть вільно переміщатися країною і не повинні залежати від штампів у паспорті, — зазначив Михайло Федоров. 

Для того, щоб скористатися цією послугою, буде потрібно:

  • на порталі “Дія” обрати пункт “Реєстрація місця проживання”;
  • заповнити заяву (її обробка триватиме 24 години);
  • власник житла, де заявник мешкає, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна.
  • дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі;
  • зняття з попереднього місця відбудеться автоматично.

Важливо зазначити, що місце реєстрації не даватиме право власності на житло, а лише повідомить державу про місце проживання. Окрім цього, реєстрація не матиме впливу на отримання послуг. Тож, наприклад, оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу можна буде без прив’язки до місця реєстрації. 

Наразі таке нововведення діє в семи містах України в експериментальному форматі. Далі послуга пошириться на всі регіони.

Довідка:

Проєкт реалізовується Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії, а також за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки “Дія”), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції і Академії електронного урядування Естонії в рамках проєкту «EU4DigitalUA: Інтероперабельність, е-послуги та кібербезпека». За співпраці Міністерства цифрової трансформації України з Міністерством внутрішніх справ України, Державної міграційної служби України, Міністерством оборони України та Міністерством юстиції України.

Також за темою:

Не треба крутити головою та кліпати: у “Дії” змінили процедуру отримання ковід-сертифіката (відео)

У “Дії” з’явиться сервіс Military ID: що це та для кого

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.