Середа, 10 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Бруксизм у дітей та дорослих: разом з медиками “Фенікс-Дент” розбираємося у питанні

Бруксизм у дітей та дорослих: разом з медиками “Фенікс-Дент” розбираємося у питанні

Бруксизм у дітей та дорослих: разом з медиками “Фенікс-Дент” розбираємося у питанні

Бруксизм, або ж скрегіт зубами уві сні, – поширене серед дорослих та дітей явище. Ця хвороба може бути спричинена неврологічними, психологічними чи стоматологічними чинниками. А от результат має один – погіршення стану зубів. Тож, як виявити бруксизм, які наслідки він може мати та як його лікувати розповідають медики “Фенікс-Дент”.

Скреготіння зубами вночі, переважно, – наслідок м’язового спазму, – розповідає лікарка Надія Августінова. – Це може бути реакцією на емоційний фон або ж наслідком неврологічних проблем.

Окрім того, як у дорослих, так і в дітей, бруксизм може спричиняти і стоматологічний фактор, як от неправильний прикус (положення зубів, викривлене змикання щелепи), аномалії зубів, некоректно підібрані зубні протези тощо, – додає ортодонтка Діана Костюк.

У результаті бруксизму, в людини стирається зубна емаль, може погіршитися ситуація з прикусом, щелепними суглобами, кровотоком. Діагностувати хворобу може лише стоматолог.

Лікують бруксизм комплексно, у співпраці сімейного лікаря та лікарів-стоматологів, адже якщо причина може бути і не стоматологічною, то наслідки однозначно можуть виправити лише у стоматкріслі, – пояснює Надія Августінова.

Стоматологічне усунення наслідків та причин бруксизму теж – комплексне, – розповідає Діана Костюк. – Це робота і дантиста, і ортодонта, і пародонтолога, і стоматолога-ортопеда.

Курс лікування, як і методика, пояснює лікарка, – індивідуальний, адже залежить від кожного унікального випадку.

Тобто, це можуть бути і заміни пломб, і використання брекет-систем, кап або нічних кап, – додає Діана Костюк. – Припис лікар зробить уже при огляді. Із ним раджу не затягувати, аби не погіршувати загальний стан.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.