Неділя, 21 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Це дає змогу жити повноцінним життям: Анжела Бордіян про вакцинацію дітей

Це дає змогу жити повноцінним життям: Анжела Бордіян про вакцинацію дітей

Це дає змогу жити повноцінним життям: Анжела Бордіян про вакцинацію дітей

В Україні триває тиждень вакцинації. Ця кампанія покликана привернути увагу громадськості до важливості щеплень. Про необхідність, ризики та наслідки (без) вакцинації говоримо із шепетівською лікаркою Анжелою Бордіян.

Анжела Бордіян працює лікаркою – педіатркою у АЗПСМ №6 Шепетівського ЦПМСД. Окрім базового фаху, вона має додатковий – паліативне лікування. У своїй роботі лікарка є прихильницею доказової медицини, тож у власних діагнозах і тезах впевнена, адже це доведено науково. Одним із таких доведених фактів, які відстоює лікарка, є вакцинація.

Вакцинація дітей – не лише про здорове їх майбутнє, це вже екзистенційне, тобто, питання виживання, – каже лікарка. – Хвороби, від яких щеплюють дітей, мають, окрім важкого перебігу, складні наслідки. Наприклад, той же поліомієліт може паралізувати вашу дитину. Із таким жартувати не можна.

Щеплення дітям роблять відповідно до календаря, розробленого у МОЗ.

У віці до трьох років дитина продовжує формуватися не лише психологічно, як особистість, а й фізіологічно. Тому у цей період і є настільки важливим “закласти” її імунітет.

Також вакцинація є необхідним заходом для досягнення колективного імунітету – явища, коли висока частка населення має імунітет до інфекційної хвороби, що ускладнює її поширення в суспільстві. Він забезпечує захист не лише для тих, хто вакцинований, але й для тих, хто не може бути вакцинований, таких як новонароджені, люди з певними хронічними захворюваннями та імунодефіцитними станами, – зазначає лікарка.

Вакцини, які використовують лікарі, є безпечними та сертифікованими.

Усі вакцини, які ми використовуємо, – сертифіковані а Україні та Європі, – наголошує лікарка. – Це препарати, що ми отримуємо у рамках співпраці із НСЗУ, МОЗ, ВООЗ та UNICEF. За власним бажанням, батьки можуть придбати в аптеці аналогічні вакцини інших виробників.

Побічні дії від вакцини можуть бути в індивідуальних випадках. Але це короткотривалий і незначний процес, на відміну від наслідків, які може спричинити відмова від щеплення.

Стосовно щеплень у нашому суспільстві досі лишається багато упереджень та мітів, – каже лікарка. – Тому ми, медики Шепетівського ЦМПСД, завжди відкриті до діалогу. Ми готові пояснити все, що вас цікавить, та відповісти на всі питання. Ми переконані у важливості щеплень, адже це про колективний імунітет, здоров’я нашої нації та можливості жити повноцінним життям кожної нашої української дитини. Тож, закликаємо вакцинуватися, і якщо ви маєте якісь запитання чи сумніви, ми готові говорити.

Зараз у Центрі триває тиждень вакцинації. Аби записатися на щеплення чи прийом до лікаря, телефонуйте за номером: 067 112 18 66.

Популярні пости