Вівторок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Британський прем’єр-міністр звертається до Заходу, аби допомогти Україні

Британський прем’єр-міністр звертається до Заходу, аби допомогти Україні

Британський прем’єр-міністр звертається до Заходу, аби допомогти Україні

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив про необхідність довготермінової підтримки України на тлі затяжної війни з росією. Про це йдеться у колонці Джонсона на сайті The Sunday Times.

Уявіть на хвилину, що мрії Володимира Путіна про переможну славу справдились. Припустімо, йому дозволили би забрати всі ті території, які зараз окуповані російськими військами. Можливо, ніхто й пальцем не поворухнув би під час такої анексії до складу ще більшої Росії захоплених нині територій разом із наляканим населенням. Це принесло би нам мир? Це зробило би світ більш безпечним? Ваше життя стане безпечнішим? – зазначає прем’єр-міністр.

Джонсон додає, що таке непорозуміння стало б найбільш великою перемогою для агресора в Європі з часів Другої світової війни. Але путін не зупинився б на розчленуванні України. Лише минулого тижня він порівняв себе з Петром Першим й присвоїв росії “вічне право повертати” території, які будь-коли в минувшині населяли “слов’яни” – доктрина, яка виправдовує загарбання величезних територій в Європі, включно з територіями країн-членів НАТО, каже Джонсон.

А тим часом диктатори по всьому світу відчули б в собі сміливість силою забирати все, про що вони мріють, і після цього жодна країна не змогла б почуватись в безпеці. Чи це саме те, про що будь-хто з нас у світі мріє? – наголошує посадовець.

Крім того, Борис Джонсон просить громадськість та лідерів західних країн не боятися, що російські війська повільно в агонії вигризають території на Донбасі, насамперед, у периметрі навколо Сєвєродонецька.

З прикрістю зазначу, що нам треба готуватися до затяжної війни, так як Путін перейшов до військової кампанії на виснаження, намагаючись стерти українські сили дедалі більшою силою. Сполучене Королівство й наші друзі мусять реагувати, а саме забезпечити Україну необхідними стратегічними ресурсами, аби вистояти і зрештою здобути перемогу, – наголосив прем’єр.

Джонсон запевняє, що Заходу навіть вигідніше, щоб путін й далі перебував у своїх ілюзіях щодо спроможності стерти українське військо грубою силою й сподіваючись, що час не на боці України.

Тим часом, західні партнери України повинні виконати чотири пункти для того, аби допомогти Україні вистояти і перехопити ініціативу. Захід повинен забезпечити Україну всім необхідним озброєнням, боєприпасами, спорядженням та навчанням. Британія планує навчати близько 10 тисяч українських військових упродовж 120 днів, що дорівнює кількості українців, які пройшли військовий вишкіл за 7 років перед широкомасштабним вторгненням, – наголошує посадовець.

Також, як зазначає Джонсон, Захід повинен допомогти Україні зберегти стабільність своїх державних інститутів фінансовою допомогою, адже український уряд повинен утримувати соціальну інфраструктуру, виплачувати заробітну плату та пенсії, а також фінансувати відбудову зруйнованих будівель.

По-третє, забезпечити суходолом маршрути для експорту українського продовольства, насамперед зерна, аби зберегти надходження в українську економіку. Також Британія спільно з союзниками повинна розблокувати українські морські порти та допомогти негайно вивезти 25 мільйонів тонн пшениці й кукурудзи, які потребують найменш розвинуті країни світу. Їм загрожує голод через російську блокаду Чорноморського узбережжя України, тому потрібно надати відповідне озброєння Україні та підтримувати дипломатичні зусилля, зокрема, через ООН щодо створення безпечного коридору з Одеси, – додає Джонсон.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.