
24 лютого змінило всіх. Війну відчув кожен регіон України: до когось російські окупанти зайшли танками, по інших вдарили ракетами. Плужненська громада, що на Хмельниччині, зустріла повномасштабну війну десятками сотень вимушених переселенців та отримала ряд нових викликів.
– Думати, розробляти стратегії і прописувати довгі плани часу не було. Тому діяли по ситуації. Приймали сотні переселенців, поселяли у вільних будинках та гуртожитках, збирали речі та продукти харчування, як для воїнів, так і для внутрішньо-переміщених осіб, – розповідає Віталій Мартинюк, голова Плужненської сільської ради.
Крім того, волонтери громади сформували Плужненський благодійний фонд, який й надалі активно працює, аби допомогти потребуючим та українським воїнам. Щоденно на базі навчального закладу місцеві жінки готують смаколики й передають на передову нашим захисникам, мешканці збирають кошти для закупівлі необхідного військового обладнання.
Не забувають у громаді й надалі дбати та допомагати людям, які змушені були тікати від кривавої війни. Зокрема для переселенців на вільних сільськогосподарських землях висаджують городину.

– Колектив Плужненського професійного аграрного ліцею провів посадку картоплі, привезеної з Франції, для забезпечення харчування внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території сіл Плужненської громади. Дана акція проведена за ініціативи голови Плужненської об’єднаної територіальної громади Віталія Мартинюка, – зазначають в аграрному ліцеї.