Середа, 22 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Чи буде війна з Росією? Як це вплине на Шепетівщину

Чи буде війна з Росією? Як це вплине на Шепетівщину

Чи буде війна з Росією? Як це вплине на Шепетівщину

В останні дні практично всі ЗМІ повідомляють про ескалацію конфлікту на Сході України та про те, що Росія стягує техніку до наших кордонів. Чи буде нова повномасштабна війна та як це вплине на Шепетівський район, розбиралися журналісти порталу «Хмельниччина Північ».

Наприкінці березня Російська Федерація вдалася до ескалації конфлікту на сході України. Зокрема, 26 березня внаслідок обстрілу з боку російських окупантів на Донеччині загинули четверо українських військовослужбовців, ще двоє зазнали поранень.

Росіяни підтягнули до наших кордонів 28 батальйонно-тактичних груп та багато військової техніки. В Україні багато хто сприйняв це, як загрозу повномасштабного вторгнення. Деякі з світових лідерів, в тому числі й президент США Джо Байден, запевнили в своїй підтримці українського лідера Володимира Зеленського та українське військо загалом.

Яка ситуація на кордоні?

Олександр Мусієнко, який є українським військовим експертом, коментує:

– Я не скажу, що такого не було раніше, тому що Росія систематично вибудовує оточення довкола України через військові бази, створення нових військових містечок. Вони будують нові склади паливно-мастильних матеріалів та арсенали для зберігання боєприпасів, відновлюють військові аеродроми, перебазували штаб армії з Нижнього Новгорода до Воронежа, ближче до України. І взагалі – найбільше частин з’являється саме у Воронезькій області, а Воронеж – це близько 300 км до Харкова.

Як зазначають військові аналітики, не варто очікувати серйозної і тим більше повномасштабної агресії від Росії. Росія «грає мускулами» на фоні того, що в ці дні відбуваються військові навчання НАТО на території Європи. Через загострення конфлікту в Україні, Америка привела свої європейські війська у повну бойову готовність.

Олексій Резніков, який є віце-прем’єром та міністром з питань тимчасово окупованих територій, прямо повідомив, що війни не буде.

Люди, не бійтесь, війни не буде. Україна не планує відповідати агресивно на російські провокації. Проте в нас сильна армія, яка може дати відсіч російському агресору. Ми не плануємо робити нічого такого, щоб дати можливість піти у повноцінний наступ Росії, – коментує Резніков.

Неодноразово на найвищому державному рівні політики давали коментарі, в яких вони розповідали, що Україна планує повернути Крим та окуповані території виключно дипломатичним шляхом, а не воєнним.

Якщо все-таки війна, що буде на Шепетівщині?

Здавалося б, що Шепетівський район та і вся Хмельницька область, знаходиться досить далеко від лінії фронту. Проте не варто забувати, що ворог підтягнув війська не лише до Донецької та Луганської області, але і в суміжні з нашими східними областями. Тобто, вторгнення може відбуватися не лише на Сході України, але і з північних регіонів. Крім того, Білорусь, яка є стратегічним та військовим партнером Росії, може дозволити розмістити та вже дає певні дозволи на розміщення військового контингенту РФ на своїй території.

Якщо ми навіть не розглядаємо варіант із повномасштабним вторгненням із різних напрямків, то Шепетівщина все одно буде втягнута у війну. Не варто забувати про військові частини, які дислокуються на Шепетівщині, а також резервістів, які живуть у Шепетівському районі.

Зважаючи на останні зміни законів, які дозволяють спеціальним указом президента навіть не в мобілізаційний час призивати резервістів на фронт, всі учасники бойових дій та просто резервісти можуть в будь-який момент бути втягнутими у військовий конфлікт.  

Як раніше вже було сказано, на території Шепетівщини є багато військових частин, які в разі відкритої агресії Росії майже в повному складі будуть передислоковані в місця бойових зіткнень.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.