Субота, 24 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Чи можна носити брекети вагітним?

Чи можна носити брекети вагітним?

Чи можна носити брекети вагітним?

Тема брекетів турбує не лише чинних татусів та матусь, а й мам майбутніх. Вагітних соціум часом обмежує, що дуже важко зорієнтуватися – де і справді “не можна” (як, наприклад, робити рентген), а де міфи попередніх полінь.

З тими забобонами, що стосуються лікування зубів майбутніми мамами, ми разом з медиками розбиралися раніше, а от чи можна вагітним коригувати прикус – дізнаємось в ортодонтки “Фенікс-Дент” Діани Костюк.

Діана Костюк пояснює, що сучасні брекет-системи та елайнери є гіпоалегренними, а отже, за умови якісної гігієни, не впливають на стан дитини та мами.

  • Іншим питанням є рівень кальцію у вагітної. У деяких випадках жінки, виношуючи дитину, втрачають волосся, а їх нігті та зуби стають більш крихкими. Тож, як ортодонт, раджу консультуватися з лікарями та максимально тримати з ними контакт, адже кожен випадок – індивідуальний. Тож, потрібно зважувати ризики: втратити прогрес до вагітності та ті, що можуть виникнути у разі гормонального дисбалансу у жінки, – каже пані Діана.

Якщо ви плануєте вагітність та коригуєте прикус, одразу порадьтеся зі своїм ортодонтом. Адже при корекції зубів є процедури (рентгент, КТ), що можуть зашкодити. Тож, стартувати ортодонтичне лікування краще за декілька місяців до планування вагітності або ж, навпаки, змістити його на час після пологів.

  • Якщо ж ви завагітніли вже під час курсу лікування, зверніться до ортодонта. Адже рішення про те, чи припиняти лікування, залежить від ваших індивідуальних показників та етапу, на якому ви перебуваєте, – пояснює Діана Костюк.

Лікарка додає: важливо у період, коли мама виношує маля, особливо акцентувати на гігієні домашній та професійній, адже це точно впливає на здоров’я ваше та малюка.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.