П’ятниця, 28 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » День пам’яті жертв Голодоморів: у Шепетівській громаді відбувся жалобний мітинг

День пам’яті жертв Голодоморів: у Шепетівській громаді відбувся жалобний мітинг

День пам’яті жертв Голодоморів: у Шепетівській громаді відбувся жалобний мітинг

Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. У 2021 році виповнюється 100 років від початку масового штучного голоду 1921-1923 років і 75 років від початку голодомору 1946-1947 років в Україні.

На території Шепетівської громади пройшли жалобні мітинги на знак глибокої скорботи і туги за співвітчизниками, яких забрала голодна смерть. Зокрема, у місті Шепетівка біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору теж відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь керівництво міста, депутати міської ради, військовослужбовці та представники громадських організацій, духовенство, працівники міськвиконкому, освітяни  й жителі Шепетівської територіальної  громади.

– Голод… Це страшне слово повертає нас у ті далекі роки. Світова історія досі не знала такого жахливого винищення народу – геноциду — злочину проти людства. Український народ у смутку й скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України, — коментує Юлія Рабчевська, учасниця мітингу.

Також настоятель храму Миколая архієпископа Мирлікіївського Чудотворця Православної Церкви України отець Василь Гетьман, настоятель храму Св. мучеників Бориса і Гліба Української греко-католицької церкви отець Василь Боднар у спільній молитві відслужили молебень за вбитими голодом.

Популярні пости