Четвер, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Деталі про вступ до українських ВНЗ 2022 (відео)

Деталі про вступ до українських ВНЗ 2022 (відео)

Деталі про вступ до українських ВНЗ 2022 (відео)

Вступ до українських ВНЗ цьогоріч скоригувала війна і нині у Міносвіти розробляють Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, де детально опишуть як саме відбуватиметься вступ.

Про перші напрацювання алгоритму вступної кампанії у 2022 році під час брифінгу в «Медіа Центр Україна» розповів Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки. З його слів, у МОН прагнуть зберегти прозорість вступу, особливо на бюджет, та уникнути ризиків корупції.

Сергій Шкарлет: «Головне – здоров'я дітей і батьків» | Міністерство освіти  і науки України

Так, для вступу на освітню програму фахового молодшого бакалавра діти подаватимуть заяви та мотиваційні листи. Ті, хто вступає на спеціальність, де є творчий конкурс, будуть його проходити, і бал за творчий конкурс враховуватиметься для формування рейтингу вступника. На всі інші спеціальності для вступу на бюджетну форму навчання треба буде пройти співбесіду замість екзаменів чи конкурсів. Для вступу на контрактній основі співбесіди не буде, лише заява і лист.

Якщо ви вступаєте для здобуття бакалавра на основі свідоцтва про повну загальну середню освіту на спеціальності з творчим конкурсом, слід подати заяву, мотиваційний лист, а також пройти творчий конкурс, бал за який буде пріоритетним.

Відсьогодні рівненські абітурієнти можуть подавати вступні документи до ВНЗ  | Рівне Медіа

– При вступі на інші спеціальності на бюджет, включаючи кон’юнктурні спеціальності (це «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини»), необхідно буде подати заяву, результати національного мультипредметного тесту та мотиваційний лист. При вступі на контрактну форму навчання (крім кон’юктурних спеціальностей) слід подати лише заяву та мотиваційний лист.

Як зауважує Шкарлет, оприлюднена інформація є робочим варіантом, який не є остаточним. Міністр припускає запровадження вагових коефіцієнтів для предметів, залежно від спеціальності, на яку приймають абітурієнтів.

В Українському центрі оцінювання якості освіти говорять, що наразі не готові повідомити, які іспити й у якому форматі потрібно буде складати вступникам.

– Для організації будь-яких іспитів потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію ми отримаємо з бази даних реєстрації для участі в ЗНО. Тому просимо про таке.

Важлива інформація від TUI!

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО

Потенційними учасниками вступних іспитів до ВНЗ є ті, хто заповнив реєстраційну картку, зібрав пакет реєстраційних документів і віддав його керівникові закладу освіти або самостійно надіслав до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Найімовірніше, ви вже маєте сертифікат учасника ЗНО, тож зможете заходити на свою  Інформаційну сторінку (логін і пароль для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій, яка стосуватиметься саме вас. Коли потрібно буде зайти на Інформаційну сторінку, ми повідомлятимемо на нашому сайті

Якщо такого сертифіката у майбутнього абітурієнта чи абітурієнти ще немає ー не хвилюйтеся: невдовзі в УЦОЯО вам повідомлять, як отримати логін і пароль для входу на свою Інформаційну сторінку. 

Якщо ви цього року закінчуєте здобувати повну загальну середню освіту (учень/ учениця ліцею, гімназії чи студент/ студентка ІーІІ курсу коледжу) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки), то до 9 квітня, будь ласка, створіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання вами документів для вступу. 

Важливо! У реєстраційній картці є поля для вибору предметів ЗНО/ ДПА. Їх слід заповнювати, навіть попри скасування ДПА у формі ЗНО.

За змоги:

  • роздрукуйте свою реєстраційну картку;
  • заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби, додайте медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань);
  • передайте керівникові закладу освіти, де ви навчаєтеся.

– Якщо такої можливості немає, не хвилюйтеся: достатньо того, що ви сформували реєстраційну картку.  Найближчим часом ми повідомимо вам, як дізнатися логін і пароль для входу на вашу Інформаційну сторінку з актуальною для вас інформацією. Стежте за оновленнями на нашому сайті і не пропустите важливих новин.

Человек, использующий ноутбук — тень, клавиатура - Stock Photo | #298522298

Якщо ви ще не зареєструвались на ЗНО

Якщо у вас уже є здобута повна середня освіта, що підтверджує свідоцтво про повну загальну середню освіту/ атестат, і Ви не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки), будь ласка, до 9 квітня створіть реєстраційну картку.

– Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу. Увага!  У реєстраційній картці ви побачите поля для вибору предметів ЗНО. Заповніть, будь ласка, ці поля попри те, що вступ відбуватиметься за процедурою, відмінною від процедури проведення класичного ЗНО.

За змоги, аналогічно:

  • роздрукуйте свою реєстраційну картку;
  • заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях;
  • додайте копію паспортного документа (за потреби, можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань).
Великі відділення «Укрпошти» з травня працюватимуть без обідньої перерви -  Главком

Комплект цих документів надішліть до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009). Якщо у вас немає змоги скористатись поштою, надішліть документи в електронному форматі на пошту: vintest@vn.testportal.gov.ua. У темі листа слід зазначити прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад, “Шевченко_реєстраційні документи”.

Більше важливої та корисної інформації можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.