Вівторок, 25 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » До 14 років до аптеки – зась: Президент підписав закон, що забороняє продаж ліків дітям

До 14 років до аптеки – зась: Президент підписав закон, що забороняє продаж ліків дітям

До 14 років до аптеки – зась: Президент підписав закон, що забороняє продаж ліків дітям

Закон України № 1668-IX, ухвалений Верховною Радою 15 липня, підтримав Президент.

ЗУ «Про внесення зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам)» Володимир Зеленський підписав 6 серпня.

Ключова мета цього документу – обмежити вільний доступ дітей до лікарських засобів, що продаються в аптечних закладах, і таким чином запобігти можливим нещасним випадкам.

Зі слів медичних працівників стає зрозумілим, що за останні місяці в Україні розвинулася тенденція суїцидальних нахилів серед молоді. І якщо раніше діти вживали медикаменти несвідомо, то зараз вони розуміють, що роблять. Це підтверджують нещодавні випадки з отруєнням двох дівчат-школярок препаратом «Дротаверін» в Боярці, два випадки в Черкаській області та в Києві, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

Підліткові самогубства – три дні поспіль: що це, як зарадити?

Відтепер законом заборонено продавати медичні препарати дітям, що не досягли 14 років. Йдеться, серед іншого, й про продаж через Інтернет, а також доставку ліків.

Також за темою: У Нетішині на 8 березня 12-річна дівчинка отруїлась алкоголем

Паралельно у ВР уже готують ще один проєкт закону. Законопроєкт № 5123-1 несе у собі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення – запроваджує штрафи за порушення заборони на продаж ліків дітям.

Ми пропонуємо встановити штраф для співробітників аптек та кур’єрів: при першому порушенні у розмірі 6,8 тис. – 13,6 тис. грн, при повторному – 13,6 тис. грн – 23,8 тис. грн. Штрафи доволі великі. Якщо ж і цього буде замало, будемо ініціювати введення кримінальної відповідальності для випадків, коли продаж ліків призвів до загибелі дитини, – написав у своєму фб голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Довідка: За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у доповіді до Всесвітнього дня запобігання самогубствам, який відзначають 10 вересня, щороку в світі близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством, а кожні 40 секунд на планеті стається один випадок суїциду. 79% всіх самогубств припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу, випадки самогубства з використанням лікарських засобів займають друге місце у цьому переліку (при чому, близько 60 відсотків з яких вчинено неповнолітніми особами), значно випереджаючи випадки суїциду з використанням вогнепальної зброї.

Лише по місту Києву, згідно з статистичними даними спеціалізованої дитячої лікарні ОХМАТДИТ, за останні два роки цифри залишаються стабільними – 60 дітей на рік. З початку 2021 року фахівці зазначеного медичного закладу вже прийняли 25 таких пацієнтів.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.