Середа, 22 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » ДП «Славутський лісгосп»: як та чим здійснюється підгодовування диких тварин взимку

ДП «Славутський лісгосп»: як та чим здійснюється підгодовування диких тварин взимку

ДП «Славутський лісгосп»: як та чим здійснюється підгодовування диких тварин взимку

Зимовий період для диких тварин завжди є складним. Насамперед, через зниження температури повітря та збільшення снігового покриву в лісах, зменшується можливість тваринам якісно і регулярно харчуватись тим, що зазвичай складає їхній раціон. Саме тому мисливствознавці та лісова охорона ДП «Славутський лісгосп» систематично поновлюють запаси їжі в лісових масивах господарства.

Підгодівля, яку здійснюють працівники лісового господарства, дозволяє звірам поновити сили і втримати той вітамінний і жировий баланс, що сприяє їх адаптації до погодних умов і допомагає елементарно вижити, коли звична природна їжа недоступна, – зазначає Микола Караван, мисливствознавець.

Щороку, аби допомогти лісовим звірам пережити зимову нестачу кормів, працівники всіх лісництв ДП «Славутський лісгосп» заготовляють сіно, кормові віники з гілок листяних порід дерев, сіль, зерно різних культур тощо. Все це періодично викладається на спеціально облаштованих кормових майданчиках, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно.

Підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів’я, служить вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісового і сільського господарств, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах, – додає мисливствознавець.

Крім того, Микола Ігорович додає, що безперечно, стежити за порядком у лісових угіддях та допомагати диким тваринам є обов’язком працівників лісового господарства. Але і допомога сторонніх людей тваринам у часи, коли їм важко добувати їжу та харчуватись, не є чимось надзвичайним. Адже така допомога не перетворює жителів лісу на «пристосуванців», а лише спрямована на те, щоб тварина легше перенесла морози та зберегла життя до моменту, коли знову зможе сама добувати собі харчі у звичний спосіб.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.