
Директор ДП «Ізяславський лісгосп» Сергій Кутасєвіч розповідає, що за рік їх підприємство сплатило понад 75 мільйонів податку до бюджетів різних рівнів, а загалом лісівники України досягли кращих показників галузі за часи Незалежності.

Українські лісгоспи є одними із найпотужніших бюджетоутворюючих підприємств у громадах та роблять значний внесок до державного бюджету.
– Податки для держави – один з основних результатів роботи підприємства, -пояснює Сергій Кутасєвіч. – За 2021 рік наше підприємство сплатило до бюджетів усіх рівнів 75114 тисяч грн. Це на 173,4 % більше у співвідношенні до відповідного періоду минулого року.
За даними лісгоспу, за рік сплачено:
- 39 578 тисяч грн – до державного бюджету (183,1 % до відповідного періоду минулого року);
- 19 779 тисяч грн – до місцевого бюджету (151,6 % до відповідного періоду минулого року);
- 15 757 тисяч грн єдиного соціального внеску (182,0 % до відповідного періоду минулого року).
Крім сплати податків, ізяславські лісівники розвивають інфраструктуру району, працюють над створенням рекреаційних зон на території населених пунктів, за потреби, допомагають технікою, матеріалами.
– За участі лісівників на Ізяславщині ремонтують дороги, об’єкти соціальної сфери, ліквідовують пожежі, проводиться благоустрій. Не злукавимо, якщо констатуємо той факт, що працівники галузі намагаються завжди допомагати землякам. Звісно, якщо це в їхніх силах та компетенції, – говорить Сергій Кутасєвіч.
Загалом, лісова галузь України, як повідомляє голова державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, сплатила до бюджетів усіх рівнів 8,9 млрд грн податків.
– Це на 148% більше, ніж у 2020 році, – йдеться у повідомленні. – У цьому році лісівники досягли кращих показників галузі за 30 років.
За даними державного агентства лісових ресурсів, у 2021 році українські лісгоспи виручили 22,7 млрд грн від реалізації продукції. У порівнянні із 2020 роком, ця цифра зросла на 157%.
– Чистий прибуток підприємств склав 921,5 млн грн. Це на 461% більше, ніж у попередній рік. Крім того, влітку 2021 року Уряд зменшив відсоток відрахування до бюджету частини чистого прибутку з 80% до 50%. Це дозволяє закуповувати більше протипожежної техніки з обладнанням та систем спостереження для запобігання виникнення лісових пожеж. Також підприємства зможуть збільшити обсяги вирощування посадкового матеріалу для висадки 1 мільярду дерев в рамках програми Президента «Зелена країна», – додають у держагентстві лісових ресурсів України.


Сприяли розвитку галузі, у тому числі, капітальні інвестиції. Вони минулоріч склали 1181,2 млн грн, що, як повідомляють у держагентстві лісових ресурсів, на 346% більше, ніж у 2020 році. Також автопарки підприємств збільшились на майже сотню одиниць нової техніки для охорони лісу від пожеж і браконьєрів.
Крім того, площі лісових пожеж зменшилися у 256 разів. Таких показників вдалося досягти завдяки новітнім космічним системам оповіщення, оновленню матеріально-технічної бази, протипожежним навчанням лісівників та сприятливим погодним умовам.
Минулого року в Україні досягли коефіцієнту відновлення лісу – 1,1, що у співвідношенні зрубаного і посадженого лісу, є найвищим показником за 5 років.
– У 2021 році лісівниками висаджено близько 240 млн деревних рослин. У тому числі, у рамках програми Президента «Зелена країна» – 59 млн сіянців. У 2022 році запланована висадка близько 300 мільйонів деревних рослин, – підсумовують у держагентстві лісових ресурсів України.
