Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Другий енергоблок Хмельницької АЕС ефективно працює вже 19 років: підсумки

Другий енергоблок Хмельницької АЕС ефективно працює вже 19 років: підсумки

Другий енергоблок Хмельницької АЕС ефективно працює вже 19 років: підсумки

На Хмельниччині цими днями виповнюється 19 років з часу включення в енергосистему України другого енергоблока Хмельницької АЕС. Пуску ХАЕС-2 чекали понад двадцять років. Україна добудувала цей об‘єкт за власні гроші.

За 19 років експлуатації на ХАЕС-2 втілено чимало новітніх технологій, запроваджено низку заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України. Слід відмітити багаторічну безпечну експлуатацію енергоблоків ХАЕС та високу кваліфікацію персоналу атомної електростанції,  – зазначив генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра.

Енергоблок №2 став пілотним в Україні у дослідженні режиму добового регулювання потужності, впровадження якого необхідне в умовах перерозподілу структури енергетичної генерації та важливою передумовою для експорту електроенергії.

– Будівництво нових потужностей – важливий компонент Енергетичної стратегії України та одна з ключових складових розвитку сучасної та безпечної атомної генерації. Це сприятиме досягненню поставлених енергетичних цілей країни, а також дасть можливість реалізувати нові соціально важливі проєкти в громадах регіону розташування ХАЕС,  – зазначив пан Андрій.

Посадовець додав, що під час війни надійна та стабільна робота 2-го енергоблока та Хмельницької АЕС в цілому – особливо важлива складова енергетичної безпеки України.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.