Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, які несуть надію на кращі зміни в житті. Зважаючи на те, що зазвичай під час святкування стрімко зростає кількість нещасних випадків та пожеж, які виникають внаслідок порушення елементарних правил безпеки при користуванні гірляндами та встановленні ялинок, Державна служба України надзвичайних ситуацій звертається до жителів Шепетівщини, аби кожен був обачним та обережним.
Влаштовуючи ялинку, слід неухильно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, а саме:
- ялинка має стояти на стійкій основі;
- забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації;
- ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок;
- мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має становити не менше 1 метра;
- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками;
- у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;
- не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади;
- не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;
- хвою, яка обсипалася з ялинки, треба відразу прибрати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри.
Під час організації та проведення заходів, пов’язаних із Новорічними святами, слід, насамперед, дотримуватись однієї важливої умови: якщо у святкуванні беруть участь понад 50 осіб, то потрібно використовувати приміщення, що забезпеченні не менш, як двома евакуаційними виходами, які не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з перекриттями з горючих матеріалів.
Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення стосовно протипожежного стану і переконатись у повній їх готовності. У тому числі: в забезпеченості потрібною кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв’язку, пожежної автоматики і сигналізації.
Не дозволяється:
- заповнення приміщень людьми понад установлену норму;
- зменшення ширини проходів між рядами;
- установка в проходах додаткових крісел, стільців тощо;
- повне відключення під час спектаклів або вистав світла;
- використання віконниць для затемнення;
- проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів.
Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні Новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Проте суворе їх отримання дозволить не затьмарити веселе Новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею.
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!