Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » “Душа Провансу”: як сім’я Білоус вирощує лаванду на Полонщині

“Душа Провансу”: як сім’я Білоус вирощує лаванду на Полонщині

“Душа Провансу”: як сім’я Білоус вирощує лаванду на Полонщині

“Лавандове кубелечко” – це понад півтори тисячі кущів лаванди, які ростуть на плантації сім’ї Білоус в селі Прислуч на Полонщині. Займатися квітами родина розпочала 8 років тому.

– Любов до квітів та французького стилю “прованс” спонукала спробувати зайнятися вирощуванням лаванди,- розповідає Іванна Білоус. – Вивчили сорти та замовили палетку зі ста черенків з Нідерландів. Обрали сорт “лаванда інтермедія Ніко” – саме з цього сорту створюють поля Провансу. В ньому високий квітконос, великий густий колосок і сильний аромат.

На створення лавандової плантації родині знадобилось три роки. Назва з’явилась випадково.

– Спочатку назва мала бути англійською мовою, – каже Іванна Білоус, – проте, спостерігаючи як кожного ранку лелеки збирають сухе сіно для свого кубелечка і різна живність з’являється на ділянці, одностайно вирішили, що назва має бути автентична, рідна, українська. Тому й назвали “Лавандовим кубелечком”. Відповідно з цим, у нас виник маркетинговий хід: ” Ходить легенда, що кубелечко нашої лелеки звито з лаванди, бо ми обираємо лише найніжніші трави під нашу лаванду”.

“Лавандовим кубелечком” зацікавилися й для фотосесій. Наразі на плантації є цікаві локації. Попередньо домовившись, можна побачити всю цю красу власними очима.

– Весь світ хоче фото. Молодь хоче цей момент зафіксувати, зробити на камеру красивий знімок. Їм важливі емоції, – додає Каріна Білоус.

Через спекотний клімат, лаванду будуть збирати і сушити, або виготовляти лавандову олію. Чи буде вигідно вирощувати лаванду надалі, родина зробить висновок вже під кінець сезону.

Для довідки: Французький письменник Жан Жіоно говорив: «Лаванда – душа Провансу». Квітуча лаванда прикрашає ландшафти Провансу різними переливами кольорів – від бузкового кольору з відтінком диму до синьо-фіолетового.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.