Військова медичка у роки Другої світової та акушерка з Іловайська у мирний час. Їй завдячують своїм життям тисячі українців та українок. Цими днями знаній нетішинці Ганні Потапенко, на долю якої випало побачити вже дві війни, виповнилось сто років. Нині жінка молиться за Україну.
Ганна Пилипівна родом із Донеччини. Коли розпочалася Друга світова, їй було 18 років. Після закінчення 11-місячної фельдшерської школи на базі Донецького медінституту дівчина отримала повістку. Її медичці принесли 23 серпня. А вже наступного дня Ганна Потапенко приймала поранених у госпіталі, розповідає видання Нетішин.city
“Всю війну була операційною медсестрою у фронтовому госпіталі, який просувався за фронтом. І хоч вивчилася на фельдшера, на війні була і за хірурга, і за травматолога, і кров переливала… Коли підходили до Москви, в госпіталь, розрахований на 600 чоловік, поступило 3000 поранених. Сама змушена була давати їм раду… Місяць очей не стулила.”
Військо, де служила Ганна, дійшло до Польщі. Дівчина демобілізувалась 20 жовтня 1945-го року. Одразу після закінчення війни вона вийшла заміж за юнака, з яким познайомилась під час війни. Після одруження пара рік прожила у військовій частині, де служив чоловік Ганни Пилипівни.
У 1946-му родина поселилась в Іловайську, де Ганна все життя пропрацювала акушеркою у залізничній лікарні – допомагала дітям з’являтися на світ.
З 3-х років Ганна Пилипівна виховувала племінника, бо рано пішла з життя її сестра. А коли помер чоловік, племіник і забрав її в Нетішин.
У 2020 році пані Ганні призначили довічну державну стипендію.
Нині про Ганну Пилипівну дбає племінник та його сім’я. Жінка молиться, щоб якнайшвидше настав мир.
Нещодавно вона відзначила свій сотий ювілей. Свою землячку вітали у Нетішинській громаді та вручили їй почесну грамоту.
“Прожиті роки ювілярки можуть слугувати прикладом жертовного служіння народові, своїй родині, своїй землі, своїй неньці-Україні. Миру, добра, міцного здоров’я, душевного спокою та родинного затишку Вам, Ганно Пилипівно, в другому сторіччі життя!“