Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Двоє братів з Шепетівщини вирубали дубів на майже півмільйона гривень

Двоє братів з Шепетівщини вирубали дубів на майже півмільйона гривень

Двоє братів з Шепетівщини вирубали дубів на майже півмільйона гривень

На Шепетівщині у ніч на 23 січня 2020 року у захисних лісових насадженнях залізниці на перегоні Кривин-Могиляни двоє братів незаконно зрізали 24 дерева породи «дуб». Збитки, заподіяні державі в особі “Укразалізниці”, склали 439 582 гривень.

– Шепетівський міськрайонний суд визнав винними двох жителів Шепетівщини у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, у грабежі, поєднаному з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в опорі представникові влади під час виконання ним службових обов’язків, а одного – ще й в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків, та призначив кожному покарання – по 5 років позбавлення волі, – зазначають у Хмельницькому апеляційному суді.

Крім цього, суд стягнув з чоловіків солідарно на користь АТ «Українська залізниця» майнову шкоду в сумі 380 776 гривень.

– Увечері того ж дня брати намагалися вивезти зрізану деревину на автомобілі «УРАЛ». Працівники воєнізованої охорони залізниці застали їх під час завантаження колодок. Та затримати «лісорубів» не вдалося: побивши охоронців, старший з братів утік в ліс, молодшому вдалося завести автомобіль і поїхати з місця злочину та вивезти майже 4 м куб. деревини. До переслідування “УРАЛу” доєдналася поліція. При спробі затримати водія той почав чинити опір, кілька разів вдаривши офіцера, – додають у суді.

Під час судового розгляду справи обвинувачені заперечили причетність до злочинів. Старший з братів пояснив, що з 2016 року займався деревообробною діяльністю. Його брат працював у нього неофіційно. У січні 2020 року до нього звернулися двоє чоловіків та попросили привезти дрова з с. Кривин в м. Нетішин. Домовилися, що 23 січня брат поїде “УРАЛом” до Кривина, де чекатиме замовників. Та 24 січня йому подзвонив батько й сказав, що того затримали. Брат підтримав цю версію, додавши, що під час затримання вантажівку обстріляли, а його побили правоохоронці.

Враховуючи обставини вчинення кримінальних правопорушень, їхню кількість та наслідки, особу обвинувачених, які вину не визнали, у вчиненому не розкаялися, не відшкодували спричиненої шкоди, суд дійшов висновку, що виправлення обвинувачених та попередження скоєння ними нових кримінальних правопорушень можливе лише в умовах ізоляції від суспільства, – підсумував суд.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.