Субота, 29 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Економічний паспорт українця: що це та хто його зможе отримати

Економічний паспорт українця: що це та хто його зможе отримати

Економічний паспорт українця: що це та хто його зможе отримати

До 10 грудня Президент України планує внести на розгляд ВР законопроєкт про економічний паспорт українця. Про це Зеленський заявив 1 грудня.

Відповідно до цього проєкту, плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей українських громадян.

Як пояснив Президент, після досягнення повноліття діти зможуть використати ці накопичення для здобуття освіти в Україні чи для купівлі власного житла.

30 жовтня депутати підтримали податковий закон, який збільшує плату за використання природних ресурсів України. Саме ці кошти планують спрямувати на накопичення.

За попередньою інформацією, ці гроші зможуть отримати українці та українки, народжені після 2019 року, після того, як їм виповниться 18 років. Прогнозують, що діти отримуватимуть по 10-12 тисяч доларів (в еквіваленті до гривні та з урахуванням інфляції).

Проте економісти занепокоєні, адже раніше податки від видобутку надр йшли в місцеві бюджети, а тому такі зміни можуть вплинути на децентралізацію. Наразі все залежить від деталей, що мають бути прописані в законопроєкті.

Популярні пости