Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Електромонтер з Берездівської ТГ понад 30 років вишиває хрестиком

Електромонтер з Берездівської ТГ понад 30 років вишиває хрестиком

Електромонтер з Берездівської ТГ понад 30 років вишиває хрестиком

П’ятдесятирічний електромонтер Роман Белінський з села Селичів Берездівської громади впродовж тридцяти років вишиває хрестиком. В його колекції – понад 40 ікон. Кожну з них вишиває зазвичай від місяця до півтора роки. Про це повідомляє Суспільне.

– На електропідстанції, де я працюю черговим, в колег-чоловіків – інші захоплення, як от рибалка та полювання. А в мене – вишивка. Інколи я в перерві вишиваю й на роботі. Спочатку моє захоплення колег-електромонтерів шокувало, але наразі вони вже звикли, – розповідає  Роман Белінський.

Перша вишита робота чоловіка –  «Почаївська». Ніхто не вірив, що чоловік її вишиє. Зокрема, його дружина Тамара додає, що теж спочатку не думала, що в чоловіка вистачить посидючості для такої, не чоловічої, роботи. Однак, він довів сам собі та всім іншим, що він зможе, і таки зміг.

Захоплююся роботами чоловіка і сама купую чоловікові нитки для вишивання. Роман спершу соромився свого захоплення. От ми приходимо в храм, вправляємо в рамочку ікону, яку маємо освятити. То він перші роботи крадькома заносив у вівтар, щоб менше бачили, – додає дружина електромонтера.

Також Роман Белінський розповідає, що вишивання вже настільки його захоплює, що ладен пів дня розбирати й відтворювати візерунки:

Коли приходить візерунок, то це як виклик. Ти його бачиш і ти його вишиваєш. Так, він може бути великий, він може бути маленький, але він проситься і ти його починаєш робити, – каже чоловік.

Чоловік після виходу на пенсію мріє вишити пейзаж, де будуть річка і гори. Жодної своєї роботи Роман не вишивав на замовлення і жодної не продав, тільки дарував людям, – зазначила дружина Тамара.

Популярні пости