Роками тютюнові кампанії фінансували рекламу у поліграфії, кіно та на телебаченні, аби у ментальному сприйнятті людина з цигаркою виглядала статусною, а похід “на перекур” – особливим ритуалом.
Тепер з наслідками таких промоцій борються лікарі.
– Стоматологічні, проблеми із серцем та судинами, врешті, рак легенів – не повний перелік хвороб, що спричиняє паління, – розповідає лікарка Шепетівського Центру ПМСД Ольга Гренишена.
Сьогодні, у День боротьби із тютюнопалінням, вона разом із колегами вийшла на вулиці міста, аби розповісти перехожим про шкоду, яку несуть цигарки.
– Ми лише не розказуємо теоретичну, а й показуємо на прикладі штучних легенів, як дим та смоли, що містяться у цигарці, лишають буквальний відбиток шкідливої звички на вашому здоров’ї, – наголошує лікарка.
– Україна – у першості серед поширення тютюнопаління , – каже пані Ольга, – у розрізі регіонів такої статистики не ведуть, але ми, як медики, зауважуємо, що пацієнти з серцево-судинними проблемами звертаються часто, у більшості випадків серед молодих людей це спричинено курінням.
Пані Ольга наголошує, паління має накопичувальний ефект. Тобто ви вчиняєте повільний суїцид, з роками власноруч погіршуючи своє здоров’я ще більше і більше.