П’ятниця, 1 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Герої поряд з нами: пам’яті хмельничанина Дмитра Іваха

Герої поряд з нами: пам’яті хмельничанина Дмитра Іваха

Герої поряд з нами: пам’яті хмельничанина Дмитра Іваха

Дмитро Івах (Вікінг) загинув, обороняючи країну та захищаючи побратимів. Назавжди Воїнові буде 25 років.

Цей матеріал ми підготували за підтримки благодійного фонду “Family-UA” та присвячуємо його світлій пам’яті українського Героя Дмитра Іваха.

Дмитро народився у Хмельницькому  1 жовтня 1989 року. Середню освіту здобув у місцевій спеціалізованій ЗОШ № 27. Після закінчення 9 класів, у 2005 році, вступає у Вище професійне училище № 11 міста Хмельницького, де здобуває фах «слюсар-механік».

Випустившись із профтеху, Дмитро Івах стає до лав ЗСУ. Одразу після випуску, у 2008 році – це строкова служба 80-му окремому аеромобільному полку, завершивши яку у 2009 році, юнак приступає до контрактної служби у 8-му окремому полку спеціального призначення.

Далі – навчання у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, закінчивши яку в 2013 році за спеціальністю «управління діями підрозділів аеромобільних військ», Дмитро направлений у Житомир для проходження подальшої служби.

Коли росія вторгається в нашу країну, Дмитро разом з українським військом стає на її захист. Він виконує завдання із захисту суверенітету України у східних регіонах з 9 березня 2014 року.

  • Дмитро був душею компанії, справжнім чоловіком, офіцером і Героєм. Він ніколи не відступав, був завжди там, де найважче і найгарячіше, – пригадує командир роти 95-ї аеромобільної бригади майор Олег Бутницький.

Спершу Дмитро Івах був командиром 1-ї аеромобільно-десантної роти 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади. Потім, після поранення ротного Олега Бутніцького у бою під Слов’янськом, з 3 червня 2014-го він виконував обов’язки командира роти.

  • Взяв командування після того, як мене поранили. У неділю, 18 січня, вони вели бій з бойовиками, щоб ті не закрили коридор до Донецького аеропорту. Тоді їх накрили “Градами”. Троє загинули, 14 поранені. Дімі осколок влучив у голову, смерть була миттєвою. Інші двоє померли у санітарному автомобілі по дорозі з поля бою, – розповів журналістам порталу “Є” командир роти 95-ї аеромобільної бригади майор Олег Бутницький.
  • Діма був, як «енерджайзер», – ставиш перед ним завдання, і він буде його робити, поки не виконає на 100%. Не вийшло з першого разу, пробуватиме другий, третій. У нього було стільки енергії і бажання. У бригаді його цінували. У п’ятницю говорили, щоб надати пропозицію, аби Діму офіційно призначили командиром роти, а в неділю його не стало, – пригадує один із побратимів.

Дмитро загинув 18 січня 2015 року, в районі с. Спартак, Ясинуватського району, на Донеччині бійці утримували коридор до Донецького аеропорту, коли їх обстріляли із ОП “Зеніт”. Отримавши осколкове поранення у голову, він загинув на місці.

25-річного кіборга Дмитра Іваха на щиті громада Хмельницького, близькі та побратими зустріли 22 січня. У Воїна залишились батьки.

Герой похований на Алеї Слави, у мікрорайоні Рахове.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Згідно з рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 16 березня 2016 р., нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно).

Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 26 жовтня 2016 р. присвоєно звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” (посмертно).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.