Старший сержант поліції Ігор Махлай 18 років свого життя присвятив роботі в ОВС, з них -15 прослужив у спецпідрозділі. Захищав країну під час АТО. З перших днів повномасштабної війни у складі полку поліції спеціального призначення «Сафарі» старший сержант Махлай брав участь у звільненні від рашистів Ірпеня, Бучі, Гостомеля, воював на території Сумщини, Харківщини, Запоріжжя. Загинув Ігор Махлай 22 травня 2022 року.
Світлій пам’яті Захисника правопорядку та Оборонця незалежності Ігоря Махлая ми присвячуємо цей текст у рамках проєкту “Герої поряд з нами”, який редакція “Хмельниччина північ” реалізує за підтримки благодійного фонду “Family-UA”.
Ігор Махлай народився 1 серпня 1984 року у селі Голосків, що на Хмельниччині. Закінчивши ліцей у рідному селі, вступив до Голосківського професійно-технічного училищі № 43. Там здобув аграрну спеціальність – опанував роботу з сільсько-господарською технікою.
З 2004 року Ігор став до лав органів внутрішніх справ.
- Його першим місцем роботи став спеціальний окремий бататьйон судової міліції «Грифон» управління МВС у Хмельницькій області. У 2007 році він перейшов у спецпідрозділ особливого призначення. Половину свого життя прослужив органах внутрішніх справ, 15 – у роті особливого призначення. Це був чоловік із сталі. 20 років він системно ходив на тренування, гартував себе, відпрацьовував навички, був у відмінній фізичній формі. І це була його стихія життя. Служба була його буттям. Навіть допомагаючи батькам по господарству, він кидав все і за першим дзвінком летів на роботу. В його колективі панувало рідкісне братство: кожен знав про іншого все й один одному допомагали, підставляли товаристське плече, – розповідають колеги правоохоронця.
- Він завжди буквально летів на роботу. Стомлений чи хворий – один дзвінок, і, що б він не робив, усе кидав і мчав на виклик. Колеги-спецпризначенці були його другою сім’єю, — розповідає дружина загиблого бійця Вікторія. – Вони підтримували один одного і в радості, і коли траплялися негаразди. Для мене їхні стосунки у колективі були справжнім еталоном чоловічої дружби.
Ігор був зразком для наслідкування для своїх колег, його цінували та поважали у колективі за професіоналізм та відповідальність.
- Він був сержантом, але у нього точно мали чого повчитися багато молодих офіцерів. Усі найважчі поліцейські спецоперації проводилися за його участю. У відрядженнях він не лише добре виконував бойові задачі, а ще й умів облаштувати більш-менш комфортний побут для усіх навіть в окопі, – розповідає про бойового побратима командир РПОП ГУНП у Хмельницькій області Андрій Береговий.
Після подій на Майдані Ігор захищав країну під час проведення АТО, пройшовши Донецьк, Луганськ.
- Із перших днів повномасштабної війни разом з колегами з роти був відряджений до складу полку поліції спецпризначення «Сафарі». Брав участь у звільненні від московитів Ірпеня, Бучі, Гостомеля, воював разом з побратимами на Сумщині, Харківщині, Запоріжжі.
Ігор Анатолійович Махлай загинув 22 травня 2022 року в результаті ракетно-бомбового удару, завданого агресором по місцю дислокації загону на Запоріжжі.
Похований Ігор Махлай у рідному Голоскові.
- “Ігоря, всі, хто його знали, запам`ятали як людину з гарним почуттям гумору, яка вміла створити настрій у найтяжчих ситуаціях, завжди усміхненим, позитивним. Пам’ятають ту енергію сили і мужності, раціональності, віри у справу, яка йшла від побратима. Дружина Ігоря Вікторія розповідає, що чоловік був вишуканий, романтичний, міг з нічого зробити кулінарний шедевр. Упродовж небагатьох років, які вони прожили, були разом щасливими.“
- Указом Президента України № 891/2022 від 27 грудня Ігор Анатолійович Махлай нагороджений орденом “За мужність” III ступеня «За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові».
- Рішенням Хмельницької міської ради від 23.09.2022 року присвоєно звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» за особисту мужність та героїзм під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Для створення тексту використовувались матеріали: Хмельницької міської ради, ГУНП в Хмельницькій області.