П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Герої поряд з нами: світлій пам’яті Юрія Бацана

Герої поряд з нами: світлій пам’яті Юрія Бацана

Герої поряд з нами: світлій пам’яті Юрія Бацана

Минув рік після трагічної загибелі українського Оборонця Юрія Бацана. 28 вересня 2022 року Воїн загинув на Харківщині, захищаючи Україну від рашистів.

Матеріал підготовано в межах проєкту «Герої поряд з нами» за підтримки благодійного фонду «Family-UA». Ми пишемо про Воїнів Хмельниччини – Захисників та Захисниць, що виборюють українську незалежність. Цей текст присвячений світлій пам’яті Юрія Бацана.


Юрій народився у селі Колом’є, що сьогодні входить до Крупецької ТГ, 19 серпня 1981 року. До восьмого класу навчався в Нетішинській школі №1, навчання продовжив в Полянській школі I-III ступенів до 1998 року.

Зростав вихованим, ввічливим та порядним хлопцем, – пригадують в громаді.

У 1999 році закінчив Полонське профтехучилище №35, куди вступив одразу після школи. Потім – вища освіта у галузі «Комп’ютерні науки» у Хмельницькому національному університеті та після випуску – строкова службу.

Працював водієм, охоронцем на Хмельницькій АЕС, на АТ «Подільський цемент», займався підприємницькою діяльністю. З 2014 року Юрій мешкав разом  із сім’єю у селі Маків, що на Кам’янеччині .

У 2021 році Юрій стає до лав ЗСУ, підписуючи контракт, та проходить службу у вч 2641 м. Кам’янець-Подільський.

Спочатку Юрій був водієм у навчально – тренувальному центрі, а вже після повномасштабного вторгнення РФ мав велике бажання боронити Україну разом з побратимами на передовій: Первомайськ, Ізюм. 

Військовослужбовець Об’єднаного навчально-тренувального центру, солдат Бацан Юрій Володимирович загинув на Харківщині під час виконання бойового завдання.

Юрій до останнього подиху мужньо боронив нашу рідну українську землю від російського окупанта. У підрозділі, де служив загиблий Воїн, згадують Юрія як справжнього фахівця, сміливого та відважного Захисника, людину безстрашну, у той же час – доброзичливу й веселу. кажуть побратими.

Юрій – батько трьох дітей, мріяв додому повернутись з Перемогою. Та не судилося дожити до цього радісного дня. Окупанти забрали у матері сина, в дружини – чоловіка, в трьох дітей – батька. Він був добрим татом та люблячим чоловіком, – кажуть земляки.

Поховали Оборонця на кладовищі с. Колом’є, Крупецької громади Шепетівського району Хмельницької області.

16 травня 2023 року Героя нагородили відзнакою виконавчого комітету Нетішинської міської ради «За честь і мужність» (посмертно) за проявлені звитягу та героїзм.

Аби вшанувати вшанувати Героя російсько-української війни, у Поляні на фасаді рідної гімназії Воїна встановили меморіальну дошку його пам’яті.

Єдиний урок мужності “Герої рідного краю. Герої нескореної Україниˮ, присвячений випускникам Полянської гімназії та батькам учнів, які захищають цілісність нашої держави: фб-профіль Полянська гімназія

В адміністративному центрі громади, Крупці, на алеї пам’яті встановили меморіал Героєві.

Світлини нагадують нам про величезну ціну свободи, мужність і самопожертву та зберігають пам’ять про військовослужбовців вічно живою. На місці, яке стане для усіх нас меморіальним осередком громади, разом згадали загиблих наших Захисників поіменно, хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих Героїв, які своїм прик­ладом зас­відчили, як потрібно відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.