Вівторок, 28 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Жити в стресі: як хвилювання впливає на здоров’я зубів

Жити в стресі: як хвилювання впливає на здоров’я зубів

Жити в стресі: як хвилювання впливає на здоров’я зубів

Раніше, коли ми приходили до будь-якого лікаря, одним із перших питань було: “Чи відчуваєте ви стрес?”. Зараз ми всі – у стані постійного нервового напруження, тож це питання від лікарів не лунає. Натомість, ми питаємо: “Як подбати про здоров’я на фоні постійного стресу?”.

Переживання, навіть, якщо це не гострі ситуативні спалахи, а постійний стан, у якому перебуває людина, дуже шкодить здоров’ю зубів, – каже лікарка “Фенікс-Дент” Надія Августінова. – Як же постійний, хронічний стрес руйнує наші зуби, давайте розберемося разом.

ЗАГАЛЬНИЙ СТАН ОРГАНІЗМУ

Жоден орган у людському організмі не працює автономно. Це все – комплекс. Тож, якщо на фоні стресу в організму загалом підвищується рівень кортизолу, він стає більш вразливим до інфекцій та хвороб. Це вплине і на процеси у ротовій порожнині: запалення ясен, нервів тощо.

Реагуючи на стрес, ми можемо намагатися “заглушити” його через надмірне вживання кави, солодощів, паління тощо і це теж впливає на стан наших зубів.

ЛОКАЛЬНА ПРОБЛЕМА

Також однією із поширених реакцій є бруксизм – коли людина мимоволі надмірно стискає щелепи або скрегоче зубами. Детальніше про цю проблему ми говорили раніше.

ЯК ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ

Ми всі розуміємо, що колективна психологічна травма через війну, ритм сучасності, який теж накладає свій відбиток на наше моральне здоров’я, – проблема, яка з нами на роки, – каже Надія Августінова. – Заспокою: питання із зубами вирішити значно легше. Для того, аби підтримати здоров’я своєї посмішки, слід переглянути раціон (чи достатньо ви вживаєте вітамінів, твердої їжі, чи дбаєте про водний баланс) і не нехтувати власною стоматологічною гігієною.

Також реальним та відчутним “плюсиком до карми” вашій посмішці буде відвідування стоматолога щопівроку для контрольного огляду та професійної гігієни. Чому це важливо ми говорили раніше теж.

А якщо ви відчуваєте біль чи дискомфорт, або бачите, що стан зубів погіршився, не чекайте півроку – запишіться на прийом уже.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.