Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Голови районних рад Хмельниччини звернулися до Президента щодо врегулювання діяльності райрад

Голови районних рад Хмельниччини звернулися до Президента щодо врегулювання діяльності райрад

Голови районних рад Хмельниччини звернулися до Президента щодо врегулювання діяльності райрад

Голови районних рад Хмельниччини та України в цілому направили Відкрите звернення Президенту України стосовно проблемних питань діяльності районних рад, що склалися на районному рівні самоврядування в контексті децентралізації. Зокрема, як зазначають очільники районних рад, така ситуація виникла через впровадження законів 907-IX та 1009-IX, що були ухваленні у 2020 році.

Через штучне відсторонення районних рад від їхніх повноважень знижується якість та доступність надання публічних послуг громадянам. Йдеться про закриття чи погіршення надання послуг більше, ніж 350 об’єктів соціальної інфраструктури. Серед іншого, такими об’єктами є лікарні та освітні заклади, – вказано у зверненні.

Також очільники зазначили, що сьогодні відбувається нехтування дорожньою картою децентралізації, Конституцією України та Європейською хартією місцевого самоврядування. І все це може призвести до зниження рівня місцевої демократії й централізації влади.

Звертаємося до Президента України з проханням сприяти стабілізації ситуації, зокрема, винести в парламентську залу Законопроєкту внесення змін до Конституції щодо децентралізації, що міститиме трирівневу систему місцевого самоврядування, переглянути децентралізаційну Концепцію та провести зустріч з представниками районних рад, – йдеться у тексті звернення.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.