Неділя, 23 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Готуємось до нового локдауну? На Україну чекає третя хвиля пандемії

Готуємось до нового локдауну? На Україну чекає третя хвиля пандемії

Готуємось до нового локдауну? На Україну чекає третя хвиля пандемії

“Ми стоїмо на початку третьої хвилі COVID-19”, – про це 14 липня на 8-му засіданні Комітету з надзвичайних ситуацій щодо СOVID-19 оголосив Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреісусбуде.

Минулий тиждень став четвертим тижнем поспіль, коли кількість випадків захворювання на COVID-19 зростала у всьому світі, при чому, збільшення було зафіксовано у всіх, крім одного з шести регіонів ВООЗ. І через 10 тижнів спаду смертність знову збільшується, – зазначив Гебреісус у своєму виступі.

Раніше, зазначає глава ВООЗ, стійке зниження кількості випадків та смертності спостерігали через збільшення рівня вакцинації в Європі та Північній Америці. Нині ситуація змінюється через неконтрольований туризм.

В Україні сплеску захворюваності очікують незабаром, про це говорять у Київській школі економіки (KSE):

У липні-вересні ми не прогнозуємо великого збільшення показників смертності навіть в разі спалаху. Водночас спалах очікується вже цього літа, – сказав керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко.

За даними Центру динаміка COVID-19 в Україні нині є спадною:

Добові показники госпіталізації падають на 10% щотижня, кількість пацієнтів – на 15%. Середньодобова смертність загалом по Україні становить 17 померлих на добу.

Проте там розглядають загрозу “завезення” до України інфекції, зокрема, і штаму Delta з-за кордону, де COVID- 19 набирає обертів. На цьому наголошує і Гендиректор ВООЗ:

Ми бачимо, як країни послаблюють обмеження на міжнародні поїздки, але національна політика фіксації статусу мандрівників залишається не узгодженою.

Також за темою: Штам Covid-19 “Delta” уже в Україні: недугу привезли з Росії

Відпустка в Україні: як, коли і на скільки | Checkpoint

Чи введуть локдаун в Україні?

В Україні поки про посилення обмежень не йдеться, проте, їх, як варіант розвитку ситуації, розглядають:

Розглядаючи доцільність запровадження локдауну, ми насамперед говоримо про те, що ми хочемо захистити найбільш вразливі групи населення. Найбільш вразливі групи – це люди старшого і похилого віку, – наголосив глава МОЗ Віктор Ляшко, – за зростанням кількості нових випадків, влада буде оцінювати дві складових: потенційний вплив на стан і життя людей, а також вплив на економіку.

У столиці уже готуються до локдауну: там планують обмежити рух транспорту (пускатимуть лише за електронними перепустками) та аналізують спроможність лікарень на прийом більшої кількості пацієнтів.

Хмельницька область наразі, як і всі регіони України, лишається у “зеленій зоні”. Минулої доби, за повідомленням штабу НС, у регіоні виявили 10 нових випадків інфекції. У Шепетівському районі упродовж трьох останніх діб поширення COVID-19 не фіксували.

Аби не ставити своє та життя інших під загрозу фахівці ВООЗ, МОЗ та медики регіону закликають робити щеплення.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.