Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Грошова допомога за заслуги перед Україною: хто може отримати

Грошова допомога за заслуги перед Україною: хто може отримати

Грошова допомога за заслуги перед Україною: хто може отримати

Із 1 січня 2023 року набув чинності Закон України від 27.07.2022 № 2454-IX «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян». Цим законом встановлено щомісячну грошову виплату особам, які брали участь у захисті України та, починаючи з 2014 року, мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Право на допомогу у наступних розмірах мають українці, які з 2014 року отримали нагороди:

  • звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» – в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року;
  • орден Богдана Хмельницького трьох ступенів – в розмірі двох мінімальних заробітних плат;
  • орден «За мужність» трьох ступенів – в розмірі мінімальної заробітної плати;
  • орден княгині Ольги трьох ступенів – в розмірі мінімальної заробітної плати.

Окрім того, встановлено щомісячну виплату грошової допомоги в розмірі однієї (у розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної зарплати членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа вище зазначених осіб.

Громадянам, які мають право на отримання щомісячної грошової виплати, передбаченої цим Законом, та пенсії, відповідно до Закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», виплата здійснюється за однією з підстав за вибором отримувача. Також це стосується громадян, які мають право на підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання та державної соціальної допомоги, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.