Вівторок, 8 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Олександр Супрунюк: скільки коштів спрямували у 2022-му на допомогу військовим та які плани на 2023-й

Олександр Супрунюк: скільки коштів спрямували у 2022-му на допомогу військовим та які плани на 2023-й

Олександр Супрунюк: скільки коштів спрямували у 2022-му на допомогу військовим та які плани на 2023-й

У Нетішинській громаді підвели підсумки роботи за 2022 рік та окреслили плани на майбутнє. Як жила громада під час війни та як згуртовувалася навколо спільної біди заради Перемоги, як допомагали військовим та з якими труднощами зіштовхувалися, скільки використали коштів та хто допомагав із закупками. Про все це розповів Олександр Супрунюк, очільник Нетішинської міської ради.

Майже 30 млн грн з бюджету громади спрямовано на реалізацію заходів національного спротиву в 2022 році. Закуплено 136 одиниць техніки на суму 26, 7 млн грн (23 джипи, 16 бусів, 23 автобуси, 35 пікапів, 5 вантажівок, автобетонозмішувач, телескопічний навантажувач, вантажний тягач та 31 квадроцикл). На суму 1,3 млн грн придбано 2 генератори, 10 тепловізорів та 15 радіостанцій. Також 1, 9 млн грн (поточні видатки) було спрямовано на придбання всього необхідного для територіальної громад, – розповідає Олександр Супрунюк.

На початку війни, як зазначає міський голова, найбільша проблема у військових була з озброєнням та технікою. Саме тому міська рада разом з волонтерами почали працювати в цьому напрямку.

Допомога військовим розпочалась з техніки. З’ясувалось, що закупка та передача техніки для ЗСУ стали найскладнішою процедурою. Потреба в автотехніці була і залишається величезною, тому саме цей напрямок ми взяли за основу. Тепловізор чи інше можна закупити і переслати поштою, а тут – набагато складніше. Тим більше, ми намагались купляти автомобілі вживані, оскільки за ті гроші, що коштує одне нове авто, можна купити в нормальному стані 5-6 вживаних. Також існує набагато більша гарантія того, що така техніка потрапить на передову, а не їздитиме десь в тилу. Тому пропрацьовували різні варіанти, – розповідає міський голова.

Процедура закупки вживаних автомобілів була і є складною. Однак, Олександр Супрунюк наголошує, що у цій справі громаді допомагають волонтери як з України, так із-за кордону.

– Спочатку автомобілі закупляли в Латвії. Нам активно допомагали в цьому волонтери Валерій та Віталій Оленійчуки, активні члени Товариства «Латвійсько-Української дружби». Їм, у свою чергу, допомагали багато українців, які живуть в Латвії, та друзі латвійці. Також вони там ремонтували та фарбували автомобілі. Декілька разів навіть посол України в Латвії сприяв тому, щоб без затримки на кордоні перегнати закуплені автомобілі в Україну. Ближче до осені придбання якісного автомобіля в Латвії стало проблематичним. Ми почали їх шукати в інших країнах – Англії, Румунії, Німеччині, – розповідає очільник громади.

Олександр Олексійович наголошує, що практично з перших днів на волонтерських засадах допомагають Нетішинській громаді знаходити, закупляти та переганяти автомобілі з-за кордону Алла Погонець та Віталій Москаль. Є команда волонтерів-чоловіків, які допомагають купляти техніку: Євгеній Зайчук разом зі своїми друзями (Швейцарія), Віктор Гаврилін (Німеччина), Олександр Лящук, Андрій Поліщук (Польща).

– Останнім часом закупляємо авто переважно в Швейцарії. Це, здебільшого, джипи. З пікапами велика проблема – постійно зростає ціна, бо їх залишається все менше. Закупляли ми і великогабаритні автобуси, їх теж замовляли військові підрозділи. Такі автобуси потрібні були для перевезення особового складу військових на великі відстані. Багато замовлень надходило і на буси. Частину закуплених пасажирських бусів вже в Нетішині доводилось переобладнувати під вантажні. А ось 3 вантажні буси переобладнані славутськими волонтерами під санітарні автомобілі. Для цього ними був розроблений навіть спеціальний механізм, – зазначає міський голова.

Крім автомобілів, автобусів і бусів, за кошти громади була закуплена і спецтехніка для військових.

Ми закупили 3 одиниці сучасної спеціальної техніки. Першим, 18 березня, ми придбали телескопічний навантажувач для однієї з військових частин нашого регіону. Дякуючи цьому, значно було тоді пришвидшено навантаження вкрай необхідного вантажу на передову. Окрім цього, придбано автобетонозмішувальну установку (міксер). Тепер військові одного з підрозділів, ща необхідності, на місці готують бетон. Це дуже ефективна техніка, в ній нині є потреба на фронті для розбудови захисних інженерних споруд. А на замовлення танкової бригади закуплено тягач для перевезення 50-ти тонного вантажу – його танкісти вже активно використовують на передових позиціях, – розповідає Олександр Олексійович.

У бюджеті Нетішинської МТГ на 2022 рік були передбачені видатки на виконання різного роду робіт з покращення благоустрою та життєдіяльності громади. Однак, війна стала на заваді впровадження запланованого – кошти були спрямовані на допомогу ЗСУ.

– Бюджет громади на 2023 рік вже схвалено міською радою. Сьогодні на кону стоїть існування нашої держави та збереження її незалежності. Все інше – другорядне. Ми не могли вчинити інакше, як максимально допомагати нашим захисникам з перших днів повномасштабної війни. Зрозуміло, що таким чином, ми відмовились від запланованих робіт на території громади. Бюджетом громади на 2023 рік, який був прийнятий на останній сесії міської ради, передбачено на виконання заходів Національного спротиву 10 млн грн для надання допомоги Збройним силам України. На цей час надійшло багато замовлень на техніку від військових. Ми – в тилу, в неоціненному боргу перед ними і повинні виконати їхні прохання, – наголошує Олександр Супрунюк.

Популярні пости