Субота, 6 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Імунізація рятує життя: Хмельницька ОВА закликає мешканців робити профілактичні щеплення

Імунізація рятує життя: Хмельницька ОВА закликає мешканців робити профілактичні щеплення

Імунізація рятує життя: Хмельницька ОВА закликає мешканців робити профілактичні щеплення

Через війну, що триває на території України, та зниження охоплення вакцинацією діти й дорослі ризикують заразитися небезпечними інфекційними захворюваннями. Про це повідомляє Хмельницька обласна військова адміністрація.

За останні місяці мільйони українських сімей покинули свої домівки й опинилися в невизначеності, а це означає, що тисячі дітей по всій країні не отримали життєво важливих доз вакцин, які б захистили їх від поліомієліту, кору, дифтерії та інших небезпечних для життя захворювань. До лютого 2022 року темпи рутинної імунізації поступово поверталися до рівня, який був в країні до пандемії, – зазначають в адміністрації.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на березень 2022 року охоплення вакцинацією є недостатнім. Від туберкульозу, вакцинацію від якого проводять в перші дні життя, щеплено 16,1% (від річного плану) дітей до 1 року. Рівень охоплення вакцинацією дітей першого року життя від кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця та поліомієліту сягає лише 15-15,2%. Для гепатиту В цей показник становить 10,3%.

Зараз під час зниження рівня вакцинації разом зі спалахом поліомієліту, який триває в Україні, обмеженим доступом до засобів гігієни, переповненими пунктами очікування та транзиту створюють серйозну загрозу спалахів інфекційних захворювань, – наголошують у Хмельницькій ОВА.

Попри те, що під час війни може бути складно продовжувати рутинну вакцинацію, медичні заклади по всій країні доступні для внутрішньо переміщених осіб. Після переїзду сім’ї можуть наздогнати пропущені життєво важливі щеплення дітей у будь-якому закладі охорони здоров’я.

Для того, щоб зробити щеплення, не потрібно підписувати декларацію з лікарем у тимчасовому місці перебування. Усі дані про вакцинацію буде внесено в Електронну систему охорони здоров’я, тож ця інформація залишиться в системі при переміщенні. За бажанням, ви можете отримати й паперову довідку про проведення вакцинації на місці, – додають в ОВА.

Нагадаємо, що в останній тиждень квітня щороку відзначають Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – сприяти вакцинації для захисту людей будь-якого віку від інфекційних хвороб. Цьогоріч тиждень імунізації проводять під гаслом #LongLifeforAll (#ДовгеЖиттядляВсіх).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.