
Упродовж останніх років танцювальні гуртки та школи стали дуже престижними серед дітей та дорослих. Хтось відвідує такі заняття, аби цікаво провести час, хтось, щоб урізноманітнити будні та позбутися рутини, а хтось просто фанатіє від відомих хореографів і мріє бути такими ж, як вони.
Чим корисні танці, зокрема, для дітей? З якого віку варто віддавати малюків у танцювальні гуртки? Як зацікавити найменших шепетівчан, аби вони залюбки ходили на танці? Про це говорили журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» з тренером танцювальної школи «Inesh dance fam» Олюніною Лізою, дворазовою чемпіонкою зі стилю «Vogue», багаторазовою чемпіонкою Всеукраїнських змагань зі спортивно-бальних танців.

– Наразі діти провадять не надто активний спосіб життя. Зокрема, значну частину часу перебувають у школі, садочка, а вдома – засиджуються за ґаджетами та телевізорами. Тож, фізичне навантаження їм дуже потрібне. Хорошою альтернативою є танці – і здоров’я зміцнюють, і настрій покращують, – розповідає тренерка.
Також Ліза зазначає, що танці – це, насамперед, здоров’я, адже завдяки танцю формується м’язовий каркас нашого тіла, починаючи від стопи, ноги, сідниць, грудної клітки, м’язів спини, а вже потім – грація, постава та хороший настрій.
– Приводити діток у танцювальні гуртки раджу з раннього віку. Таким чином, діти не лише навчаються танцювати, а й налагоджувати комунікацію, пізнавати суспільство. Привчаються до графіку, навчаються слухати та взаємодіяти з іншими, – додає тренерка.
За словами Єлизавети, є діти, які неохоче йдуть або взагалі відмовляються від першого заняття. Однак, як зазначає, все рівно, варто привести та хоча б подивитися. Тоді дитина зрозуміє, чи дійсно вона цього не потребує.
– З власного досвіду скажу, що дитину з трьох років можна навчити базового рівня – ритміки, яка дозволяє рухатися в такт музиці, розуміти, де право, а де ліво, як правильно танцювати під музику самостійно чи з групою дітей, робити розтяжки та інше. А найважливіше те, що діти, які ходять у подібні гуртки, позбавляються публічного страху та стають сміливішими у житті, адже під час танців потрібно налагодити відносити з партнером, взаємодіяти з командою, – розповідає Інеш Головач, засновниця танцювальної школи «Inesh dance fam».

Зокрема, аби діти хотіли відвідувати танцювальну школу «Inesh dance fam», тренери систематично проводять різноманітні заходи – піжамні вечірки, хеловін та різні тематичні святкування. Крім того, засновники школи Інеш та Вадим Головач започаткували Всеукраїнські змагання «Step by Step» із сучасного танцю, у яких беруть участь учасники з майже усіх областей України. Також щороку організовують турніри зі спортивно-бального танцю «Кубок Шепетівки». А це, як вони кажуть, ще більше заохочує малечу до відвідування та наполегливості танцювати, аби здобути першість у таких змаганнях та показати свою унікальність, вміння в тому чи іншому виді танцю.

– Наші найменші танцюристи вже цьогоріч брали участь у благодійному заході, який був організований на підтримку ЗСУ. Так, їм було страшно, некомфортно, бо дивилися сотні людей, але вони подолали свій страх та виглядали як справжні зірки на паркеті,- наголошує Ліза Олюніна.
Батьки дітей, які відвідують такі заняття, також відзначають позитивний вплив на як на фізичний стан дітей, так і на соціалізацію.
– Нам такі заняття дуже потрібні, адже дітям, які половину свого життя перебували на «коронавірусному карантині», а потім «ховались від війни», дуже важко соціально адаптуватись та йти на контакти з будь-ким. А тут вони вчаться спілкуватися з однолітками, слухати тренера, взаємодіяти з командою, позбавлятися страхів перед публічними виступами, а також “відвикати від мами” та вчитись самостійності, – розповідає Каріна Морозова, мати 4-річної Вікторії, яка відвідує танцювальний гурток з вересня цього року.