Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Ізяславський лісгосп проводить зимовий облік тварин

Ізяславський лісгосп проводить зимовий облік тварин

Ізяславський лісгосп проводить зимовий облік тварин

У ДП “Ізяславський лісгосп” відбувся зимовий облік мисливських тварин. Його, як розповідають на підприємстві, проводять традиційно після завершення мисливського сезону. Пояснюють, що мета такого обліку – встановити чисельність, видовий склад, місця проживання тварин, їх міграції та територіальне розміщення.

За одиницю обліку вважають одну тварину, яка знаходиться в зоні обліку, чи ту ж саму тварину на маршруті, лежанку, слід тварини перетнутий обліковим ма­ршрутом, – коментують у лісгоспі. – Дані про відносну чисельність звірів одержують в результаті проведення обліків на пробних площах, смугах, маршрутах, тобто, не на всій площі господарства, а на її частині. При цьому, абсолютні дані обліку на пробних площах, смугах та маршрутах перераховуються на всю площу угідь господарства.

Для того, аби успішно провести облік тварин, пояснюють лісівники, необхідно добре знати видовий склад усіх місцевих звірів, сліди їх життєдіяльності та вміти безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Цього року до обліку, окрім єгерської служби та лісової охорони підприємства, долучились: перший заступник начальника Хмельницького ОУЛМГ Павло Золотий, директорка департаменту природних ресурсів і екології Хмельницької ОДА Ганна Богданович, заступник начальника відділу лісового господарства, головний мисливствознавець Хмельницького ОУЛМГ Віталій Красов, працівники НПП “Мале Полісся”.

Перед початком обліку головний лісничий Віталій Зайчук провів інструктаж. Проводили підрахунок шляхом шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та на місцях підгодівлі. 

Під час обліку виявили багато слідів диких кабанів, кіз, зайців.

Виявлено місця відпочинку декількох лосів, а згодом натрапили на 3 лосів та декількох кіз.

Як говорять у лісгоспі, за результатами обліку оцінять та спланують свою подальшу діяльність. Також це вплине на визначення норм відстрілу на наступний мисливський сезон.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.