Субота, 21 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » «Ізяславський лісгосп» придбав харвестер, який замінить працю близько півтора десятка людей

«Ізяславський лісгосп» придбав харвестер, який замінить працю близько півтора десятка людей

«Ізяславський лісгосп» придбав харвестер, який замінить працю близько півтора десятка людей

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» задля спрощення та покращення роботи придбало харвестер марки “JOHN DEERE”. Його вартість – понад 7 млн гривень. Це потужна техніка, яка буквально за секунди повалює дерева. Лісівники прогнозують, що харвестер окупиться вже за кілька років.

Новий потужний механізм задіюватимуть на рубках головного користування. Аналогів такій машині в області немає. Техніку придбали у розстрочку на три роки. За цей же період вона себе повністю має окупити, – зазначає Віталій Зайчук, головний лісничий лісгоспу.

За один робочий день механізм заготовляє від 100 до 150 кубометрів деревини. Якщо порівняти із ручною працею, один харвестер замінить близько півтора десятка людей.

Ми здешевили заготівлю деревини. Тобто, якщо у нас працюють бригади чи приватники, ми платимо для них. Наприклад, за заготівлю кубометра – близько 320-340 гривень, а з цим агрегатом вартість заготівлі одного кубометра обходиться максимум у 200 гривень, – пояснив головний лісничий.

Водій, який керує цією технікою, попередньо пройшов навчання, адже машина – автоматизована, тому одночасно потрібно натискати щонайменше 20 кнопок та знати їх функції.

Зазначимо, що харвестер – це самохідна, багатоопераційна лісозаготівельна машина на колісній або гусеничній базі. Призначений для виконання комплексу лісосічних операцій: валка, обрізка сучків, розкряжування та пакетування сортиментів на лісосіці, при проведенні як суцільних рубок, так і при вибіркових рубках і рубках догляду. Керування здійснюється одним робітником.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.