Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Калій йодид – не профілактика: Андрій Нечипорук розповів про що слід знати жителям Шепетівщини

Калій йодид – не профілактика: Андрій Нечипорук розповів про що слід знати жителям Шепетівщини

Калій йодид – не профілактика: Андрій Нечипорук розповів про що слід знати жителям Шепетівщини

В інфополі знову йдеться про техногенну катастрофу, яку можуть спричинити росіяни. У разі ядерної аварії слід вжити йодид калію. Та чи всім він потрібен, допоможе і чи потрібно його пити для профілактики? А також чи забезпечена Шепетівщина препаратом? Про це ми запитали директора КП КНП “Шепетівський ЦПМСД” Андрія Нечипорука.

Що таке йодид калію?

Як пояснив Андрій Нечипорук, це – препарат, що забезпечує щитовидну залозу йодом. Його прописують пацієнтам, у яких є проблеми зі щитовидкою. У разі техногенної катастрофи, цей препарат насичує щитовидну залозу йодом, відповідно організм не “споживає” радіоактивний йод. Аналогів цьому препарату немає.

Де взяти калій йодид?

Серед мемів, що зараз поширені у мережі на цю тему, є такий: “Якщо у супермаркетах калію йодиду досі не продають, все добре і причин для паніки немає.” Якщо ж без жартів, говорить Андрій Нечипорук, у доступі цей препарат є. Його можна купити в аптеці або звернутися до свого сімейного лікаря.

Я наголошую, що це стосується тільки тих, кому препарат прописав лікар, – каже Нечипорук. – Що стосується захисту від техногенної катастрофи – Хмельнниччина забезпечена відповідно до кількості населення. Препарат розподілений між лікувальними закладами.У разі ядерної катастрофи організують видачу калію йодиду. Важливо: вживати препарати йоду можна виключно за рекомендаціями лікаря та ДСНС! Наприклад, при вибуху ядерної зброї вживання препаратів йоду неефективне. Воно ефективне лише при аварійній ситуація на АЕС.

Приймати препарат слід упродовж 6 годин після аварії, відповідно до вікових норм. Вони такі:

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.