Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Камери проти порушників: в Ізяславському лісгоспі розповіли про те, як моніторять ліси

Камери проти порушників: в Ізяславському лісгоспі розповіли про те, як моніторять ліси

Камери проти порушників: в Ізяславському лісгоспі розповіли про те, як моніторять ліси

Для того, аби вберегти ліс від вогню, лісівники постійно патрулюють та оглядають його. Раніше для огляду використовували, переважно, спеціальні вежі. Нині – сучасні технології. Упродовж декількох останніх років у лісництвах ДП “Ізяславський лісгосп” встановили чотири телевізійні системи відеоспостереження.

Як пояснюють, лісівники кріплять такі камери на висоті понад 30 метрів. За рахунок цього і можливості камер обертатись довкола своєї осі, оглядачі мають змогу, залежно від погодних умов, охопити в середньому 20 кілометрів.

Таке обладнання дороговартісне, однак повністю себе виправдовує, адже дозволяє виявляти найменші задимлення, загорання на ранніх стадіях та з високою точністю допомагає визначити координати лісової пожежі, а це, в свою чергу, дає змогу вчасно локалізувати загорання, – наголошує інженер з охорони та захисту лісу Віталій Рожков.У кожному лісництві обладнані пункти спостереження. Також дані із всіх камер виводять на спостережний пункт підприємства. Там черговий щоденно в режимі реального часу впродовж світлового дня наглядає за прилеглими масивами за допомогою спеціальних моніторів.

Таким чином, практично всі хвойні насадження підприємства, які найбільш вразливі під час пожежонебезпечного періоду, вже знаходяться під перехресним відеонаглядом, – пояснюють у лісгоспі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.