Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » ХАЕС модернізує виробництво

ХАЕС модернізує виробництво

ХАЕС модернізує виробництво

На атомнй станції у Нетішині тривають процеси модернізації виробництва. Більшість з них реалізують в рамках комплексної зведеної програми підвищення безпеки АЕС України, передає пресслужба.

Наразі, в рамках продовження експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС, впроваджено велику кількість заходів, спрямованих на підвищення рівня безпеки, – розповідає заступник начальника цеху теплової автоматики і вимірів (ЦТАВ) з ремонту Олександр Кравченко. – Починаючи з 2018 року і до нинішнього часу на ХАЕС було замінено всю систему управління технологічними процесами на першому енергоблоці, яка морально та фізично застаріла. Частинами поетапно змінювали канали керуючої системи безпеки, системи управління реакторного та турбінного відділень.

Тендер на впровадження модернізації, проведений Енергоатомом, виграло українське науково-виробниче підприємство “Радій”. Це виробник сучасного обладнання систем управління для енергоблоків із Кропивницького, що вже має досвід реалізації проєктів на українських та закордонних АЕС. Зокрема, на Південно-Українській АЕС, Рівненській АЕС та АЕС Козлодуй (Болгарія). Наразі вітчизняне обладнання високої якості експлуатується на усіх українських енергоблоках серії В-320.

Зараз усі технологічні процеси виводяться на монітори і дозволяють в режимі реального часу слідкувати за експлуатаційними параметрами обладнання. Усе це повністю модернізовано на першому енергоблоці Хмельницької АЕС. На другому енергоблоці ХАЕС такі заходи впроваджені частково, з огляду на його сучасніше обладнання та коротший термін експлуатації,- зазначив Олександр Кравченко.

Популярні пости