
Одна із найпоширеніших хвороб слизової рота – стоматит, виникає у будь-якому віці людини. Та, все ж, частіше зустрічається саме у маленьких дітей.
- Діти пізнають світ “на смак”. Додаймо до цього ще не до кінця сформований імунітет, зубки, що ріжуться. Тож, ризиків захворіти у малюків є більше, – розповідає Надія Августінова, лікарка стоматологічної клініки “Фенікс-Дент”.
При легкій формі стоматиту, у людини на яснах, щоках чи язиці з’являються маленькі білі прищики. Далі прищики перетворюються на виразки – жовті з червоними краями, вкриваючи більшу площу рота. У дітей із розвитком стоматиту на цій стадії можлива підвищена температура. Далі ситуація може погішитись – температура стане вищою, а запалення прогресуватиме.
- Є десятки народних методів лікувати стоматит, але я і мої колеги, що займаються доказовою медициною, не радять вдаватись до цього, – каже Августінова. – Поясню чому: типів стоматиту є декілька – кандидозний, бактеріальний, вірусний тощо. Тобто, збудників у хвороби – багато, і ви без огляду лікаря не будете знати, що та як саме потрібно лікувати дитині. Тож, самолікування у такому випадку буде фатальною лотереєєю для здоров’я вашої дитини.
Надія Августінова наголошує – при появі перших ознак дискомфорту у дитинки одразу зверніться до педіатра і, якщо причина стоматологічна, – до вашого родинного стоматолога.
- Це – міф, що у турботливих батьків дітки не хворіють, але мудрі мама й тато завжди знають, що хворобу краще лікувати на старті її розвитку. Тож, ми у “Фенікс-Дент” радіємо, що зараз все більше батьків звертаються до профілактичної медицини, привчають своїх дітей до турботи про власне здоров’я змалечку та оперативно реагують на хвороби, не затягуючи до серйозних наслідків, – додала пані Надія.