Коли ви коригуєте прикус за допомогою брекет-систем, якісна гігієна – важлива запорука процесу лікування. Якщо щось йде не так, то емаль починає демінералізовуватись, а на ваших зубах з’являються білі плями. Як цьому запобігти та зарадити у разі проблеми? Консультуємось з провідною ортодотонткою стоматологічної клініки “Фенікс-Дент” Діаною Костюк.
Діана Костюк пояснює: на старті лікування, обговорюючи з пацієнтом увесь план коригування, одна із позицій, на якій наголошує лікар, – гігієна.
Носячи брекети, пацієнт повенен, окрім класичної домашньої чистки зубів двічі на день за допомогою щітки та додаткових йоршиків, чистити йоршиком під дротом та між брекетами та ополіскувати ротову порожнину після кожного прийому їжі.
- Догляд за зубами під час носіння брекет-систем ускладнюється, тож цьому процесу слід приділити і більше часу, і більше уваги. Команда лікарів, готуючи ротову порожнину до носіння брекет-систем, проводить професійну гігієну та, за потреби, терапевтичне, а інколи і хірургічне лікування. Далі – справа за пацієнтом. Якщо він, носячи брекети, неправильно чи не повною мірою доглядає за зубами, через тривалий вплив кислот емаль демінералізується, – розповідає пані Діана.
Вирішенням проблеми є візит до лікаря – стоматолог проведе професійну гігієну, видаляючи наліт та зубний камінь.
- Також (якщо немає протипоказань) після зняття брекетів ми вдаємось до методу фторування. Динаміка не лише виправлення прикусу, а й стоматологічного здоров’я загалом контролюється лікарями упродовж усього курсу корекції. Тож, тут дуже важливо те, що ми називаємо співпрацею пацієнта з лікарем – вчасного візиту до кабінету ортодонта, дотримання усіх приписів. Ця співпраця – запорука вашого здоров’я, – наголошує Діана Костюк.