П’ятниця, 7 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Кількість ВІЛ-інфікованих на Хмельниччині зросла за останні три місяці

Кількість ВІЛ-інфікованих на Хмельниччині зросла за останні три місяці

Кількість ВІЛ-інфікованих на Хмельниччині зросла за останні три місяці

У Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом упродовж останніх трьох місяців обліковано значно більше ВІЛ-інфікованих, аніж було до цього.

Зважаючи на те, що небезпечна інфекція може передаватися через кров, статевим шляхом і від матері до дитини та протікати безсимптомно, ми радимо мешканцям області періодично тестуватися. Саме зараз в Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, – зазначає Олександр Касяндрук, керівник обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Раннє виявлення таких небезпечних хвороб дозволяє людині зберегти життя, бути здоровим, працездатним.

Шлях передачі через кров практично зведений до нуля, оскільки зараз дуже серйозний контроль за кров’ю. А от щодо статевого шляху, то тут питання вже до особистої поведінки людини, – додає очільник медзакладу.

До 24 лютого на обліку в Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебувало 150 ВІЛ-інфікованих. Від початку повномасштабної війни їх кількість зросла до 270, тобто, майже вдвічі.

Переселенці мають знати: якщо вони ВІЛ-інфіковані, то повинні звернутися в центр профілактики СНІДу або в кабінети довіри на території Хмельниччини. Вони отримають ліки і обстеження безкоштовно та в повному обсязі, – наголошує Олександр Касяндрук.

Очільник медзакладу закликає скористатися нагодою і пройти тестування. Упродовж тижня до медзакладу завітало 20 людей для проходження тесту. Процедура триває орієнтовно 10 хвилин. Цьогоріч таких тестувань зробили близько 4 000.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.