У Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом упродовж останніх трьох місяців обліковано значно більше ВІЛ-інфікованих, аніж було до цього.
– Зважаючи на те, що небезпечна інфекція може передаватися через кров, статевим шляхом і від матері до дитини та протікати безсимптомно, ми радимо мешканцям області періодично тестуватися. Саме зараз в Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, – зазначає Олександр Касяндрук, керівник обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
Раннє виявлення таких небезпечних хвороб дозволяє людині зберегти життя, бути здоровим, працездатним.
– Шлях передачі через кров практично зведений до нуля, оскільки зараз дуже серйозний контроль за кров’ю. А от щодо статевого шляху, то тут питання вже до особистої поведінки людини, – додає очільник медзакладу.
До 24 лютого на обліку в Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебувало 150 ВІЛ-інфікованих. Від початку повномасштабної війни їх кількість зросла до 270, тобто, майже вдвічі.
– Переселенці мають знати: якщо вони ВІЛ-інфіковані, то повинні звернутися в центр профілактики СНІДу або в кабінети довіри на території Хмельниччини. Вони отримають ліки і обстеження безкоштовно та в повному обсязі, – наголошує Олександр Касяндрук.
Очільник медзакладу закликає скористатися нагодою і пройти тестування. Упродовж тижня до медзакладу завітало 20 людей для проходження тесту. Процедура триває орієнтовно 10 хвилин. Цьогоріч таких тестувань зробили близько 4 000.