Понеділок, 26 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Коли у Шепетівці впаде “Судилківський міст”

Коли у Шепетівці впаде “Судилківський міст”

Коли у Шепетівці впаде “Судилківський міст”

Фото наскрізної ями на проїжджій частині посеред мосту, що веде від Шепетівської до Судилківської ТГ, опублікували у соціальній мережі фейсбук.

Знімок набув резонасу, адже ями на «Судилківському мосту» (як називають його місцеві) були і раніше, щоправда на пішохідній зоні. Її для руху перекрили, виділивши перехожим та велосипедистам частину дороги.

Тепер вибоїни на асфальті та дірки на зіткненні плит попід ним, з’явились і на зоні проїзду. Майже 200 метрів асфальтобетону, котрий тримають залізотобетонні балки, пролягає над десятьма залізничними коліями, що йдуть до вантажного вокзалу Шепетівки. Якщо конструкція впаде, то це вдарить не лише по транспортній, а й по залізничній інфраструктурі.

Міст на перетині вулиці Судилківської та залізничних колій спроєктували у «Київгіпертрансі» 1967 року, а збудували 1973-го. Останніми  роками міст був аварійним та нічиїм.

Чия вина, якщо міст – нічий

Ремонтували міст понад десять років тому, коли споруда ще була на балансі КП «Шепетівський комбінат благоустрою». У 2011 році це підприємство припинило свою діяльність. Його «спадкоємець», ШРЕП, документів на міст не отримав. Ті зникли. Не було їх навіть в архівах і міст не перебував на балансі громади.

Тому ремонт дорожники робити права не мали. В той час під мостом невідомі вкрали плити, котрі укріплювали основу мосту, та почали розносити пісок.

У 2017 році громада в мережі та поза нею почала активно обговорювати питання аварійності мосту. У міськраді, за зверненнями, ситуацію офіційно не коментували. Сказали, що вивчають питання щодо передачі об’єкту на баланс громади.

ШРЕП на той момент міг робити на мосту лише ямковий ремонт, проте, цього було недостатньо.

Міст потребує ремонту інженерної конструкції, – сказав Шайнога журналістам.

Якою ситуація є сьогодні

У 2019 році об’єкт, на замовлення місцевого виконкому, обстежили працівники Державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М. П. Шульгiна». Фахівці виявили у конструкції, покритті та опорах мосту набуті дефекти, корозії та зношення. За прогнозами, залишковий ресурс мосту, в цілому на той момент, був 12 років.

“Виявлені дефекти необхідно усунути і відновити експлуатаційні якості шляхопроводу при виконанні капітального ремонту чи реконструкції. В результаті оцінки технічного стану шляхопроводу визначено експлуатаційний стан шляхопроводу 4 – обмежено працездатний.” – написали у звіті експерти.

У міськраді говорять, що вирішили з реконструкцією не відкладати:

– Питання реконструкції Судилківського мосту одне із найактуальніших для Шепетівської громади, адже шляхопровід – частина дороги територіального значення та єдиний шлях сполучення двох частин міста. За попередніми оцінками, вартість виготовлення проєктно-кошторисної документації складе близько 1 млн 800 тис. грн, а ремонтні роботи обійдуться не менше, ніж у 30 млн грн. Силами лише однієї громади здійснити реконструкцію неможливо. Тому 7 травня 2021 року ми звернулися листом до Народного депутата України Олексія Жмеренецького з проханням посприяти у вирішенні питання, – прокоментував нашому виданню міський голова Віталій Бузиль.

Нардеп коментує, що зі свого боку робить усе, аби врегулювати питання.

– Наразі я вже провів ряд перемовин з Укравтодором та головою Хмельницької ОДА Сергієм Гамалієм. Питання надзвичайно серйозне і приємно, що маємо принципову підтримку в реалізації цього проєкту. Зараз визначаємось з джерелами фінансування, – написав Олексій Жмеренецький у своєму фб-акаунті.

Своєю чергою, говорить Віталій Бузиль, Шепетівська міська рада вже має паспорт об’єкту від 2019 року, звіт про технічний огляд від 2019 року та звіт про оцінку майна.

– Ми готові до початку виготовлення ПКД та робіт у разі залучення фінансування,- підсумовує міський голова Шепетівки.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.